Ochota zaprasza mieszkańców Warszawy na niezwykłe wydarzenie kulturalne „Wietnamski Nowy Rok na Ochocie”, które odbędzie się 21 lutego 2026 roku w godzinach 15:00–19:00 w Auli Technikum nr 7 (d. Kolejówka) przy ul. Szczęśliwickiej 56.
Wietnamski Nowy Rok – Tết – to najważniejsze święto w wietnamskim kalendarzu, pełne symboliki, radości i nadziei na pomyślność w nadchodzącym roku. Podczas wydarzenia Ochota stanie się przestrzenią międzykulturowego spotkania, w której tradycja Dalekiego Wschodu połączy się z lokalną wspólnotą i otwartością dzielnicy.
Program wydarzenia został przygotowany z myślą o wszystkich pokoleniach. Widzowie zobaczą spektakularny Taniec Smoka, będący symbolem szczęścia, dobrobytu i nowego początku,
a także wysłuchają koncertów i występów muzycznych z wykorzystaniem tradycyjnych wietnamskich instrumentów ludowych. Całości dopełnią elementy kulinarne – degustacja noworocznych potraw, które w kulturze Wietnamu mają szczególne, symboliczne znaczenie.

Ważnym punktem wydarzenia będzie również wystawa obrazów Đông Hô – unikatowej, dawnej sztuki ludowej, od wieków towarzyszącej obchodom Nowego Roku w Wietnamie. Uczestnicy poznają także tradycyjne wietnamskie życzenia noworoczne, niosące przesłania zdrowia, szczęścia i pomyślności, a także znaczenie rytuałów związanych z rozpoczęciem nowego roku.
„Wietnamski Nowy Rok na Ochocie” to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale także wyraz szacunku dla wielokulturowości dzielnicy i zaproszenie do dialogu międzykulturowego.
To okazja do wspólnego świętowania, budowania relacji i poznawania sąsiedzkich tradycji
w otwartej, przyjaznej atmosferze. Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny. Zaproszeni są mieszkańcy Ochoty i całej Warszawy – rodziny z dziećmi, młodzież oraz dorośli, którzy chcą przeżyć wyjątkowe popołudnie i rozpocząć nowy rok w duchu radości, wspólnoty i różnorodności kulturowej.
Świętowanie Wietnamskiego Nowego Roku na Ochocie to już utrwalona lokalna tradycja, szczególnie ważna w dzielnicy, w której znajduje się największa społeczność wietnamska w całej Warszawie, od lat współtworząca jej kulturową tożsamość i różnorodność.

Na wydarzenie zapraszają:
Burmistrz Piotr Krasnodębski wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy,
Stowarzyszenie Wietnamczyków w Polsce, Społeczność Wietnamska Ochoty
oraz Restauracja Van Binh.


