Obecnie trwa inwentaryzacja budynku po szpitalu na Solcu. Miasto planuje uruchomić tam placówkę długoterminowej opieki dla osób starszych i przewlekle chorych już w przyszłym roku. Ma być to filia Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego (SCOL), które już teraz zapewnia w Warszawie blisko 800 miejsc opieki długoterminowej. Średnia wieku osób korzystających z usług tej placówki to 76 lat. Czas oczekiwania na dostanie się tam wynosi 6 miesięcy. Miasto chciałoby również zorganizować w budynku przy Solcu dodatkowe świadczenia medyczne, w tej sprawie trwają negocjacje.
Obserwujemy, że z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na długoterminowe usługi opiekuńczo-lecznicze dla osób starszych, przewlekle chorych, które nie wymagają hospitalizacji. Dlatego, z myślą o stołecznych seniorach, po zakończeniu inwentaryzacji i niezbędnych remontach, w pierwszym półroczu przyszłego roku w budynku na Solcu planujemy uruchomić miejsca całodobowej opieki medycznej na najwyższym poziomie – zaznacza wiceprezydent.
W części budynku po szpitalu na Solcu nadal działają gabinety podstawowej opieki zdrowotnej i poradnie specjalistyczne.
Cieszy nas zrozumienie i niezwykle rzeczowe podejście naszych partnerów do podjętych działań, tak na poziomie dzielnicy, jak i na poziomie spółki Szpital Solec. Zarządowi Dzielnicy zależało na zachowaniu tych najpilniejszych funkcji medycznych jak poradnie, do których mieszkańcy Powiśla są przyzwyczajeni, natomiast miejsce pobytu szpitalnego było kwestią absolutnie wtórną. Wszyscy rozmówcy mieli świadomość tego, że szpital na Solcu w znacznej mierze wymaga kompleksowego remontu – dodaje wiceprezydent.