Ruszył protest rolników. Mapa utrudnień

We wtorek rolnicy rozmawiali z przedstawicielami rządu. W środę ponownie zablokują drogi. Gdzie spodziewać się utrudnień 20.03.2024 r.?

Utrudnień będzie mnóstwo, drogi mają być zablokowane w ponad 500 miejscach. W Warszawie i okolicach to między innymi Południowa Obwodnica Warszawy (S2), węzeł Zakręt, węzeł Lubelska, DK61 w Jabłonnie, DK7 w Czosnowie, lista jest długa. 

Czego oczekują protestujący?

Chcemy rozmawiać o najbardziej bieżących sprawach, likwidacji Zielonego Ładu, czy importu produktów rolnych z Ukrainy – mówi Sylwia Szymańczak, rolniczka ze Skrzeszewa.

Premier Donald Tusk przekazał informacje o zmianach w Zielonym Ładzie dotyczących między innymi ugorowania, czy to jest krok w kierunku porozumienia?

Ukłon w kierunku postulatów rolników to nie wszystko. Czas na rozwiązania długofalowe – komentuje w rozmowie Radiem Kolor Sylwia Szymańczyk.

Protest pomimo porozumienia?

Wczoraj odbyło się spotkanie w resorcie rolnictwa z przedstawicielami protestujących. Niestety problemów w polskim rolnictwie jest wiele, wszystkich nie da się rozwiązać podczas jednego spotkania. To rozpoczęcie dyskusji na temat zmian, które są konieczne w polskim rolnictwie – komentują rolnicy.

Mapa utrudnień

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z protestem sytuacja na stołecznych drogach cały czas będzie się zmieniać. Dzisiaj lepiej korzystać z komunikacji miejskiej, kolei lub pracować zdalnie.

Pierwsze poranne utrudnienia pojawiły się na autostradzie A2 na węźle Wiskitki.

Utrudniony jest dojazd od Jabłonny (DK61) do Warszawy.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty