Pierwszy robot da Vinci w miejskim szpitalu w stolicy [Zdjęcia]

fot. Szpital Bielański

Szpital Bielański jest pierwszym miejskim szpitalem z nowoczesnym robotem da Vinci. Robot pojawi się na nowym Bloku Operacyjnym, teraz czas na specjalistyczne szkolenia dla personelu.

W ubiegłym roku wykonano ponad 2 mln zabiegów przy użyciu nowoczesnego robota da Vinci na całym świecie.

To ogromny krok w przód dla Szpitala Bielańskiego, rewolucja, dzięki której będziemy mogli jeszcze skuteczniej i precyzyjniej leczyć pacjentów. Chcemy zaoferować wszystkim warszawiankom i warszawiankom jak najwyższą jakość opieki medycznej  – mówi Dorota Gałczyńska-Zych, dyrektor Szpitala Bielańskiego w Warszawie.

Ten nowoczesny robot będzie na Bielanach uczestniczył przy operacjach urologicznych, ginekologicznych i z zakresy chirurgii ogólnej, refundowanych przez NFZ, dodatkowo w przyszłości zakres prac robota może zostać rozszerzony także o zabiegi laryngologiczne.

– Szczególnie istotne jest wsparcie w obszarze operacyjnego leczenia nowotworów, takich jak rak prostaty, rak trzonu macicy, rak jamy ustnej, czy rak jelita grubego. Poprawa dostępu do nowoczesnych metod leczenia stawia Szpital Bielański na nowym poziomie efektywności i jakości opieki – mówi Piotr Kryst, dyrektor ds. lecznictwa Szpitala Bielańskiego.

Nowoczesność w leczeniu pacjentów

Technologia robotyczna staje się powoli alternatywą dla tradycyjnych zabiegów otwartych, przynosząc sporo korzyści dla pacjentów. Skraca czas rekonwalescencji, pobytu w szpitalu, czy zmniejsza ryzyko infekcji. Dodatkowo robot jest bardzo precyzyjny i zręczny, w dodatku wszystko jest połączone z doskonałą wizualizacją w trójwymiarowym środowisku.

Koszt robota z niezbędnym oprzyrządowaniem, oprogramowaniem oraz szkoleniem personelu wyniósł 18 mln złotych, zakup został sfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Więcej wiadomości lokalnych -> tutaj.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.