Polscy siatkarze zagrają o złoto. Kiedy finał igrzysk?

To było piękne sportowe widowisko, reprezentacja Polski pokazała, że bardzo chce zakończyć tegoroczne Igrzyska Olimpijskie zdobywając złoto.

Za nami półfinał Polska – USA. To było spotkanie, w którym było wszystko. Najpierw dobra gra polaków, później zdecydowana przewaga amerykanów i finalnie gra równych sobie rywali.

Na początku wszystko wyglądało bardzo dobrze, nasza reprezentacja wyszła na prowadzenie 1:0 z lekką przewagą.

W drugim secie pomimo bardzo wyrównanej gry obu zespołów to zawodnicy z USA doprowadzili do remisu.

Trzeci set to trudna przeprawa polaków, amerykanie zdecydowanie przeważali i zwyciężyli z dużą przewagą.

Czwarty set to kalejdoskop. Prowadzenie amerykanów, później nasi wychodzą na prowadzenie, znów amerykanie, ponownie nasi. W tym secie oba zespoły grały jakby były w meczu finałowym, każda piła była ważna. Wyrównujemy.

Piąty set, tie break. Początek dobry dla naszej reprezentacji. Później równa gra obu zespołów. Lekka przewaga naszego zespołu dała nam zwycięstwo i awans do finału.

Finał

Drugim zespołem, który pojawi się w finale będzie zwycięzca meczu Francja – Włochy. Faworytami będą włosi, lecz gospodarze niesieni dopingiem kibiców na pewno nie będą chcieli odpuścić. To spotkanie o godzinie 20:00.

Aktualizacja: Francja zwyciężyła z reprezentacją Włoch.

Spotkanie o brąz w piątek o godzinie 16:00.