Co byśmy zrobili bez Wisły? Rusza kolejna miejska kampania edukacyjna

fot. Dzielnica Wisła

Ostatnie dni i powracający temat suszy sprawił, że Dzielnica Wisła ponownie poprosiła o pomoc Doktora Wisława Rzecznego.

Każdy kto odwiedza nadwiślańskie brzegi, powinien wiedzieć, jakim skarbem jest woda w mieście, a dobrodziejstwem bliskość natury oraz rzeka i jej wpływ na mieszkanki i mieszkańców. Dlatego Dzielnica Wisła ponownie wita Doktora Wisława Rzecznego. Postać hydrologa została stworzona na potrzebę kampanii edukacyjnej. Mieszkańcy mogą obejrzeć film pod tytułem  „WISŁAw JEST.” Opowiada o historii doktora Rzecznego, który w ramach tegorocznej odsłony kampanii Dzielnica Wisła porusza temat dotyczący każdego bez wyjątku – wody.

Do dzisiaj można spotkać go w lesie łęgowym, na plaży lub bulwarach. Niestrudzenie walczy z zaśmiecaniem warszawskich plaż, a to zadanie niewątpliwie wymaga nadzwyczajnych supermocy. W tegorocznej filmowej odsłonie poznajemy historię przed „narodzinami” Wisława. Znany hydrolog Doktor Rzeczny już od lat apeluje o rozwagę i podkreśla znaczenie wody i natury w mieście. Apeluje o dbanie o rzekę i przestrzega przed konsekwencjami braku zrównoważonej konsumpcji i społecznym egoizmem. Dzielnica Wisła to przestrzeń burzliwego związku cywilizacji z przyrodą. „WISŁAw JEST.” ma na celu wyostrzenie uwagi na sprawy związane z Wisłą. Stosując ten kontrowersyjny eksperyment, chcemy uświadomić ludziom, że Dzielnica Wisła to nie tylko kolejne miejsce na mapie, ale przestrzeń z realną misją społeczną – mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. Wisły.

W najnowszej odsłonie filmu poznajemy Wiesława Rzecznego, znanego społecznika i hydrologa, który całe swoje życie poświęcił badaniom i edukacji na temat rzeki Wisły i jej największego skarbu – wody.

Z radością ogłaszamy premierę naszego nowego spotu w ramach kampanii Dzielnica Wisła. Jej tegoroczne hasło „WISŁA JEST.” ma na celu wzbudzić refleksję i podkreślić odpowiedzialność, jaką wszyscy musimy się wykazać. Co mogłoby się stać, gdyby tego przyrodniczego skarbu nagle zabrakło? Troszcząc się o stan rzeki w mieście, robimy coś nie tylko dla siebie, ale przyszłych pokoleń. Nie możemy zapominać, że to my jesteśmy odpowiedzialni za Wisłę – dodaje Magdalena Młochowska, dyrektorka-koordynatorka ds. zielonej Warszawy.

A film z Doktorem Wisławem Rzecznym możecie zobaczyć tutaj.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.