Przebudowa skrzyżowania Puławskiej i Pileckiego. Nie ma wariantu, w którym wiadukt nie zostałby rozebrany

fot. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Stołeczny Zarząd Rozbudowy miasta szykuje się do modernizacji skrzyżowania ulic Puławskiej i Pileckiego na Ursynowie. Niewiadomą stanowiła kwestia wiaduktu, ponieważ obiekt jest już bardzo wysłużony. Dziś już wiemy, że na pewno dojdzie do jego wyburzenia.

Ulice Puławska i Pileckiego to drogi główne, dwujezdniowe, mające po 3 pasy ruchu w każdym kierunku wraz z poszerzeniami w rejonie skrzyżowania. W ciągu ulic Puławskiej i Pileckiego znajduje się wiadukt. W 2021 roku podczas okresowej kontroli wykazano stan przedawaryjny obiektu.

Każdy z wariantów, które są w przygotowaniu, będzie zakładać rozbiórkę wiaduktu łączącego Puławską i Pileckiego — przekazuje nam Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta.

Jak mówi rzeczniczka Zarządu, Agata Choińska-Ostrowska, nie ma jeszcze pewności, czy skrzyżowanie po przebudowie będzie jedno czy dwupoziomowe.

Do ewentualnego rozpoczęcia prac droga jednak długa — w tej chwili trwa przetarg na opracowanie koncepcji projektowej. Projekt przebudowy skrzyżowania ulic Puławskiej i Pileckiego będzie gotowy za około trzy lata — informuje Zarząd — o ile nie wystąpią żadne komplikacje związane z trwającym przetargiem na wybór projektanta.

Zwycięska firma będzie musiała przedstawić kilka rozwiązań nowego skrzyżowania.
Każde zakłada rozbiórkę wiaduktu, który łączy dziś ulicę Puławską z Pileckiego i pozwala bezkolizyjnie skręcić w kierunku Ursynowa.

Pierwszym etapem prac będzie opracowanie wielowariantowej koncepcji skrzyżowania. Dla każdego z wariantów mają być przygotowane mikro i makrosymulacje natężenia ruchu.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.