„Nie chcemy być ozdobą demokracji, chcemy być jej częścią”. Kampania profrekwencyjna „Młodzi, GłosujMY”

fot. Akcja Uczniowska

Młodzi ludzie z Akcji Uczniowskiej, działając wspólnie z Funduszem Obywatelskim, rozpoczynają ogólnopolską kampanię „Młodzi, GłosujMY”. Jej celem jest zmobilizowanie młodego pokolenia do udziału w nadchodzących wyborach prezydenckich.

16 kwietnia przed Pałacem Prezydenckim odbyła się inauguracja ogólnopolskiej kampanii profrekwencyjnej Młodzi, GłosujMY organizowanej przez Akcję Uczniowską oraz Fundusz Obywatelski im. Henryki i Ludwika Wujców.

Organizatorzy akcji chcą uświadamiać młodym, że ich głos ma znaczenie, a udział w wyborach to odpowiedzialność za wspólne jutro, o czym opowiadał nam Paweł Mrozek, założyciel Akcji Uczniowskiej i koordynator kampanii.

Kampania jest całkowicie apolityczna i nie wspiera żadnego kandydata.

Nie chcemy dawać odpowiedzi, chcemy zadawać pytania — tłumaczy Paweł Mrozek.

Organizatorzy akcji zamierzają motywować młodych gdzie tylko się da, w dużych i małych miastach, w szkołach, na uczelniach, na przystankach, rynkach i skwerach.

W kolejnych tygodniach działacze planują odwiedzić wszystkie województwa. Będą rozdawać ulotki i plakaty z hasłami kampanii, ale również prowadzić spotkania i debaty, na których będzie można z nimi porozmawiać.

ulotka: Akcja Uczniowska

Do udziału w kampanii organizatorzy zaprosili ambasadorów i ambasadorki, m.in. Kwiat Jabłoni, Andrzeja Grabowskiego, Marylę Rodowicz, Andrzeja Piasecznego, Agnieszkę Holland i wielu innych. Jakie jest ich zadanie? O tym opowiedział Paweł Mrozek.

Dlaczego młodzi nie głosują?

Nie dlatego, że im się nie chce. Nie dlatego, że „mają wszystko gdzieś”, jak czasem się o nas mówi. I z pewnością nie dlatego, że są mniej dojrzali. My, młodzi, mamy w sobie więcej wrażliwości, uważności i potrzeby sprawczości, niż się nam przypisuje. Ale system, w którym dorastamy, od początku daje nam bardzo sprzeczne sygnały. Z jednej strony mówi: „Jesteście przyszłością tego kraju”. A z drugiej odbiera głos, gdy tylko próbujemy coś powiedzieć — napisał koordynator kampanii.

Kampania ma na celu pokazanie młodym ludziom, że ich głos jak najbardziej ma znaczenie i to też od nich zależy, jak będzie wyglądała przyszłość naszego kraju.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.