Dziś o 18.30 spod pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, wystartuje II Nightskating Powstańczy. Rolkarze upamiętnią Powstanie Warszawskie, przejeżdżając obok i przez najważniejsze lokalizacje w historii powstania. Udział jest bezpłatny, dlatego każdy chętny, który czuje się pewnie na rolkach i potrafi hamować, może uczestniczyć w wydarzeniu.
Rolkowanie z przewodnikiem
Jak poinformowali organizatorzy, II Nightskating Powstańczy to nie tylko sportowe wydarzenie i okazja do aktywności, ale także żywa lekcja historii, ponieważ w trakcie mijania ważnych punktów na trasie, uczestnicy będą mogli wysłuchać opowieści i ciekawostek przewodnika.
Trasa
Uczestnicy zbiorą się już o 17.30 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, a godzinę później rozpoczną jazdę. Na trasie, rolkarze mijać będą m.in: PAST-a (ul. Zielna, okolice Świętokrzyskiej), Aleja Szucha, Plac Unii Lubelskiej, Aleje Ujazdowskie, Plac Krasińskich i okolice Miodowej czy Plac Piłsudskiego.




