24 września, na stadionie Legii Warszawa, tuż przed meczem z Jagiellonią Białystok, kibice usłyszą muzykę Fryderyka Chopina w zupełnie nowej odsłonie. Towarzyszyć jej będzie widowiskowy pokaz świateł i laserów.
Legia Warszawa we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina przygotowała multimedialne show, które oczaruje kibiców i przyjezdnych przed pierwszym gwizdkiem meczu Legia-Jagiellonia.
– To wyjątkowy moment, który pokazuje, że stadion jest przestrzenią dla emocji wykraczających poza piłkę nożną. Wierzymy, że to widowisko docenią zarówno kibice, jak i miłośnicy muzyki klasycznej – mówi Aleksandra Kalinowska, dyrektor ds. komunikacji i marketingu Legii Warszawa.
Spotkanie dwóch światów
Chopin, którego pierwsze dwadzieścia lat życia związane było z Warszawą, i Legia, wpisana w historię miasta od ponad stu lat, spotkają się w jednym miejscu. Kibice doskonale pamiętają poprzednie pokazy świetlno-muzyczne przy Łazienkowskiej, które zawsze cieszyły się dużym uznaniem. Teraz jednak po raz pierwszy na murawie zabrzmi muzyka tego kompozytora.
Przed meczem w strefie premium zaplanowano także recital Chopinowski. To jednak nie koniec – 28 września, przed spotkaniem z Pogonią Szczecin, w Legia Park odbędą się rodzinne atrakcje przygotowane wspólnie z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina i partnerami klubu.
Konkurs Chopinowski za rogiem
Pokaz odbędzie się na osiem dni przed inauguracją 19. Konkursu Chopinowskiego – jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. To właśnie tutaj młodzi pianiści walczą o prestiż i szansę na międzynarodową karierę.
Widowisko na Łazienkowskiej będzie transmitowane przez TVP Sport i Canal Plus, a jego partnerem strategicznym został PKO Bank Polski.