Mamy zaawansowaną projektowo koncepcję tego, jak to miejsce powinno wyglądać. Zależy mi na tym, aby była to zielona enklawa o różnych funkcjach dla mieszkańców, a samo weekendowe targowisko jak najlepiej służyło handlującym i kupującym. Będziemy robić wszystko, aby jak najszybciej oddać je do użytku — mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.
W 2016 roku zostały w tej sprawie przeprowadzone konsultacje społeczne, z których wynikało, że większość mieszkańców jest za przywróceniem bazarku na historyczne miejsce po wybudowaniu POW.
Bazarek może odzyskać drugie życie. Czas sprzyja jego odtworzeniu w historycznej lokalizacji, lecz zgodnie z wolą mieszkańców, czyli w formie ucywilizowanej i na mniejszej powierzchni – dodaje.
Inwestycja obejmuje budowę:
- dwóch parterowych, niepodpiwniczonych budynków usługowo — handlowych z zapleczem administracyjno — technicznym z toaletami dla klientów;
- 31 wiat przeznaczonych do handlu oraz inicjatyw miejskich;
- 44 wyznaczonych miejsc handlu z samochodów dostawczych do 3.5 tony,
- parkingu dla samochodów osobowych (34 miejsca postojowe, w tym dla osób z niepełnosprawnościami);
- elementów małej architektury, czyli ławek, koszy, latarni, donic, stojaków rowerowych;
- promenady, chodników, zjazdów publicznych i technicznych;
- nasadzenia m.in. ok. 100 drzew.
Pragnę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby wkomponować planowaną infrastrukturę targowiska w istniejące i projektowane przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy otoczenie, biorąc przy tym pod uwagę potrzeby i wskazówki mieszkańców – zapewnia burmistrz Robert Kempa.