Zanim u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Wrocławskiej powstał zielony park, to miejsce było zaniedbane i pozbawione życia. Stał tam nielegalny billboard, który sprawiał, że skwer był nieatrakcyjny dla mieszkańców. Dzięki projektowi z budżetu obywatelskiego „Nowy park na Bemowie”, który został zrealizowany przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, to miejsce zostało całkowicie odmienione.
Przebudowa zaczęła się od likwidacji feralnego billboardu, później robotnicy uporządkowali teren i zbudowali wokół chodnika alejki z nawierzchni przepuszczalnej. Następnie zamontowali 4 Ławki Warszawskie, ławkę bujaną i postawili kosze na śmieci.
Na Bemowie nie tylko powstała nowa infrastruktura dla mieszkańców, ale także posadzono wiele nowej zieleni. W nowym parku kieszonkowym zasadzono 9 nowych drzew, to kasztanowce czerwone, klon polny i jarząb pospolity. Od niedawna rośnie tam również 700 krzewów, 3 gatunki róży, śnieguliczkę, tawułę szarą i bez koralowy. Z kolei na rabatach bylinowych rośnie już 20 gatunków roślin w tym m.in. przegorzany pospolite, kocimiętki, krwawniki, jastruny, mikołajki, rozchodniki czy chabry. Na łące kwietnej rosną zaś różne gatunki kwiatów takie jak brodawniki, lebiodki, szałwie, zawciągi, koniczyny. Postawiono też dwa domki dla pszczół.
Budżet obywatelski 2022 – głosowanie
Nowy park kieszonkowy na Bemowie powstał, dzięki inicjatywie budżetu obywatelskiego. W tym roku odbywa się kolejna edycja tego projektu, a 15 czerwca rozpoczyna się głosowanie na tegoroczne propozycje. Proces ten potrwa do 30 czerwca 2022 roku, w tym czasie obywatele Warszawy będą mogli głosować za pomocą strony internetowej, a także analogowo w każdym z dzielnicowych urzędów.