„Chłopcy, których kochano za mocno”. Już nigdy nie spojrzysz na Kraków tak samo…

mat. prasowe

Żmudne starania śledczych w polskich realiach zderzone z chorym umysłem seryjnego mordercy. Czy patologie rodzą się jednak tylko z nienawiści?

20 stycznia 2020 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się powieść Kazimierza Kyrcza Jr pod tytułem „Chłopcy, których kochano za mocno”.

Podobno nie wysiada się z pędzącego pociągu. Tę zasadę wyznaje zarówno Kuba Szpikulec, seryjny morderca, którego swoistym celem są prostytutki, jak i tropiący go funkcjonariusze z grupy zadaniowej. Ale Szpikulec to nie jedyne zmartwienie organów ścigania. Uwikłani w walkę z własnymi demonami policjanci robią co w ich mocy, by sprostać stawianym przed nimi wymaganiom. Nie cofną się nawet przed zawieraniem sojuszy z tymi, od których powinni trzymać się jak najdalej.

– Książka pochłania jak mało która, mimo że już na początku dowiadujemy się „kto zabija”. […] W tym dziele jest godna wyraźnego podkreślenia, ciekawa, a jednocześnie mogąca wywołać prawdziwe dreszcze warstwa psychologiczna – mam na myśli cienką granicę pomiędzy światem stróża prawa a światem zabójcy – taki słowami skometowała najnowsze dzieło pisarza Joanna Stovrag, autorka książki Chwila na miłość”.

O autorze

Kazimierz Kyrcz Jr to oficer krakowskiej policji, autor zbiorów opowiadań „Femme fatale” i „Okruchy mroku” oraz powieści „Podwójna pętla” i „Dziewczyny, które miał na myśli”. Jego opowiadania były też publikowane w antologiach, ponadto współtworzył cztery powieści. Tłumaczony na angielski, rosyjski, czeski oraz słowacki.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.