„Kompletnie nieznany”, „Rok z życia kraju”, a przede wszystkim „Nosferatu” to trzy najgorętsze nadchodzące premiery w kinie Wisła.
Przedpremiery Nosferatu
Zuchwałe kino Roberta Eggersa jest zawsze prezentem dla fanów i z pewnością zapowiada się wyjątkowe widowisko. Tym razem będzie to gotycka opowieść o obsesji nawiedzonej, młodej kobiety a przerażającym, zauroczonym nią wampirem. W bardzo oczekiwanym horrorze Roberta Eggersa Nosferatu wystąpi gwiazdorska obsada, w tym: Bill Skarsgard, Nicholas Hoult, Lily-Rose Depp, Aaron Taylor-Johnson, Emma Corrin, Ralph Ineson, Simon McBurney i Willem Dafoe.
Pokazy przedpremierowe grane są przez cały najbliższy weekend:
- 24 stycznia, piątek, godz. 20:15,
- 25 stycznia, sobota, godz. 20:15;
- 24 stycznia, piątek, godz. 20:15.
Przybliżenia – okiem psychoanalizy
W najbliższy piątek 24 stycznia o 20:00 odbędzie się cykl psychologiczny Przybliżenia – okiem psychoanalizy. W ramach cyklu odbędzie się pokaz filmu Kompletnie nieznany – film o Bobie Dylanie z Timothéem Chalametem w roli głównej. Po seansie jak zwykle dyskusja, którą poprowadzą:
Gustaw Sikora – psychoanalityk, psychiatra. Członek Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego (BPAS) i Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, który jest także członkiem Instytutu Psychoanalitycznego w Londynie, gdzie był Sekretarzem Honorowym Komitetu Naukowego. Członek – założyciel Międzynarodowego Towarzystwa Neuro-Psychoanalizy oraz członek interdyscyplinarnych grup the London Philosophy and Psychoanalysis Group i New Imago forum.
Kinga Kocjan – certyfikowana psychoanalityczna, prezes Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, współredaktorka książki „Przejścia wewnętrzne pomiędzy czuciem a myśleniem”. Interesuje się połączeniami sztuki i psychoanalizy, współtworzy grupę fotoanalitycy.
Klub Filmowy Krytycznym Okiem
W przyszłą środę 29 stycznia o 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Klub Filmowy Krytycznym Okiem, w ramach którego obejrzymy Rok z życia kraju – pełen absurdu i nieoczekiwanej energii film found footage o przełomowym momencie polskiej i światowej historii, opowiedzianej na lekko i z dystansem. To nie jest kolejna nudna lekcja historii.
Polska, 1981. Kraj na skraju rozwijającej się rewolucji, z władzami komunistycznymi gotowymi na wszystko, aby ją stłumić. Generał Wojciech Jaruzelski ogłasza w telewizji historyczną decyzję: 13 grudnia w Polsce Ludowej wprowadzony zostaje stan wojenny. Następnego dnia na ulice wjeżdżają czołgi. Żołnierze przejmują kontrolę nad miastami, wprowadzają godzinę policyjną, a armia pacyfikuje strajkujących robotników. Dziennikarze państwowi próbują zdyskredytować opozycję pod przewodnictwem Lecha Wałęsy, a członkowie Solidarności trafiają do więzień. Propaganda działa na pełnych obrotach. Zaczyna się reglamentacja towarów, kolejki po papier toaletowy i inne absurdalne próby zduszenia ducha wolności i niezależności. Czy Polska zapłacze nad swoim losem, czy raczej wyśmieje farsowy teatr, w którym to ona gra główną rolę?
Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Tomaszem Wolskim, rozmowę poprowadzi krytyk filmowy Janusz Wróblewski.