Coraz bliżej nowego mostu w Porcie Czerniakowskim. Kiedy będzie otwarty?

fot. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Będzie gdzie pospacerować, będzie którędy przejechać, a to wszystko dzięki nowej przeprawie pieszo-rowerowej w Porcie Czerniakowskim. Trwają ostatnie odbiory techniczne mostu, który ma połączyć nabrzeża ul. Czerniakowskiej i Zaruskiego. Będzie on dostępny dla wszystkich użytkowników – pieszych, rowerzystów i osób z niepełnosprawnością.

Budowa nowoczesnej przeprawy, która ma połączyć Bulwary Wiślane z nabrzeżem przy ulicy Zaruskiego, już prawie na finiszu. Nowy most ma służyć zarówno pieszym, jak i rowerzystom. Nie zdecydowano się jednak na rozdzielenie pasów ruchu, mówi Karolina Kwiecień-Łukaszewska, rzecznik prasowy Zarządu Zieleni:

W ramach tej inwestycji powstanie także nowa droga do basenu portowego oraz schody poprawiające dostęp do pomostu. Nowe połączenie ma służyć także wodniakom, ponieważ to właśnie tędy najłatwiej będzie im dotrzeć do zimowiska w Porcie Czerniakowskim.

Kiedy otwarcie nowego mostu?

Zarząd Zieleni po uzyskaniu odpowiedniej dokumentacji i pozwoleń na użytkowanie obiektu, będzie mógł otworzyć most dla wszystkich zainteresowanych. Na papierologię trzeba niestety trochę poczekać, ale urzędnicy liczą, że uda się go otworzyć na Święto Wisły, które jest zaplanowane na 6 września.

Nowy most zlokalizowany jest na 511 km lewego brzegu warszawskiego odcinka Wisły. Ma długość 60 metrów i szerokość 8,2 metra, jest konstrukcją stalową z żelbetową płytą zespalającą. Do 2008 roku w Porcie znajdował się jedyny funkcjonujący w Warszawie most drewniany, został zamknięty ze względu na groźbę zawalenia.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.