Czy w Pałacu Saskim pochowano wampira? Ruszyły darmowe wycieczki po terenie odbudowy

fot. @Slawek_kulinski Twitter

Prace archeologiczne na terenie dawnego Pałacu Saskiego potrwają do końca tego roku. Teraz odpowiedzialna za odbudowę spółka postanowiła udostępnić to miejsce dla zwiedzających. Na wycieczki można zapisywać się grupowo oraz indywidualnie za pomocą strony internetowej. W jej trakcie uczestnicy zobaczą teren inwestycji z przewodnikiem. Zwiedzanie ma trwać około godziny. 

Teren dawnego Pałacu Saskiego i Pałacu Brühla to niesamowita skarbnica wiedzy oraz kapsuła czasu, ponieważ tak jak Pałac Saski był badany kilkanaście lat temu przez archeologów, tak Pałac Brühla nigdy od 1945 roku nie był badany sapersko i archeologicznie – powiedział w rozmowie z PAP.PL Sławomir Kuliński, rzecznik prasowy Pałac Saski Sp. z o.o.

Jak przekazał rzecznik, na terenie Pałacu Saskiego odnaleziono m.in. fragment elewacji z pawilonu Pniewskiego, a także wyjątkową rzeźbę. 

Dla mnie najbardziej wzruszającym momentem do tej pory to było odnalezienie rzeźby +Chwała+. Kiedy przetarliśmy ręką postument, to pojawił się napis +Chwała+ – i już wiedzieliśmy, jaka to jest rzeźba z Ogrodu Saskiego. Przyznam, że to zrobiło na mnie największe wrażenie – podsumował Kuliński.

Pałac Brühla, Pałac Saski i okoliczne kamienice mają zostać oddane w 2030 roku. 

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.