Doradca kredytowy w Warszawie: czy stawki są wyższe niż w innych miastach w Polsce?

fot. artykuł sponsorowany

Dobry doradca kredytowy: Warszawa może być tania

Samodzielne składanie wniosku kredytowego i wyszukiwanie ofert nie jest łatwe i zwykle towarzyszy mu stres. Nic w tym dziwnego: jak wynika z Ogólnopolskiego raportu o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości wysokość przeciętnego kredytu wynosi 313 tysięcy złotych, a najczęściej wybierany okres kredytowania to 25-30 lat. W związku z tym dla znacznej części klientów to najwyższe zobowiązanie finansowe w życiu. – Kredyt hipoteczny wymaga dobrego przygotowania i zrozumienia wielu procesów i mechanizmów, ich tłumaczeniem zajmują się doradcy kredytowi – czy warto korzystać z ich usług? Wiele osób z pewnością przekona to, że mogą być całkowicie bezpłatne – tłumaczy Michał Dawidowicz – autor serwisu blogkredytowy.pl i doradca kredytowy (Warszawa i okolice to podstawowy obszar jego działania, jednak można współpracować z nim również przez internet).

Doradca kredytowy – ile kosztuje?

Na rynku można przy tym spotkać określających się w różny sposób ekspertów w dziedzinie kredytów mieszkaniowych. Osoby zajmujące się doradzaniem w zakresie wyboru ofert oraz pośrednictwem w ich uzyskiwaniu mogą być określane mianem m.in. doradcy kredytowego, pośrednika, eksperta czy doradcy hipotecznego. Warszawa nie różni się pod tym względem od innych miejscowości. Nazwa ma w tym przypadku jednak duże znaczenie. Doradca kredytowy powinien znajdować się na odpowiedniej liście prowadzonej przez Ministerstwo Finansów. Jego usługi są natomiast odpłatne i związane z nimi koszty ponosi klient. Pośrednicy współpracują z różnymi instytucjami i to one opłacają prowizję. Nawet współpraca z doradcą kredytowym w Warszawie może być więc całkowicie darmowa.

Jakiego doradcę kredytowego wybrać?

Kwestie nazewnictwa nie przekładają się jednak na jakość usług i zakres wiedzy. Kluczowe znaczenie odgrywa to, jaki doradca kredytowy w Warszawie będzie zajmował się doborem oferty oraz przetwarzaniem wniosku. Warto poznać opinie na temat jego pracy, którymi chętnie dzielą się inni klienci. Im większe ma doświadczenie i im więcej pozytywnie zakończonych spraw na jego koncie, tym większe szanse na to, że uda się dobrać odpowiednią ofertę i zaoszczędzić tym samym spore środki. Liczy się także zdolność do nawiązywania kontaktu i przekazywania wiedzy. To najważniejsze cechy, jakimi powinien wyróżniać się doradca kredytowy. Warszawa również nie różni się pod tym względem od innych obszarów kraju. W przypadku pośredników warto zwrócić także uwagę na ofertę, jaką dysponują: z im większą liczbą banków współpracują, tym większa szansa na znalezienie idealnego kredytu.

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Często klienci sądzą, że doradca kredytowy ogranicza się wyłącznie do wsparcia przy wyborze oferty kredytu hipotecznego. Nie jest to jednak prawda. Dobry doradca kredytowy w Warszawie i innych częściach kraju będzie w stanie kompleksowo zatroszczyć się o cały proces: ocenić zdolność kredytową, dobrać najlepszą aktualnie ofertę na rynku, przedstawić w zrozumiały sposób całą procedurę oraz warunki banku, a na końcu skompletować i przesłać wniosek. W wielu przypadkach dzięki jego radom udaje się także uniknąć bardzo kosztownych i niebezpiecznych z punktu widzenia domowego budżetu błędów. Koniec końców bezpłatna usługa pozwala więc na uzyskanie sporych oszczędności oraz przyspieszenie całego, często skomplikowanego i długiego procesu. Przede wszystkim kredytobiorca zyskuje także realne wsparcie i nie musi obawiać się, że nie otrzyma kredytu np. w związku z popełnieniem błędów formalnych czy niedopatrzeniem.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.