Wydarzyło się coś ważnego?

Dzień pielęgniarek i położnych. Dr Clown wysyła uśmiechy

W związku ze świętem pielęgniarek i położnych Fundacja Dr Clown zaczyna wysyłać do nich uśmiechy. Na czym polega akcja?

W związku z niedzielnym świętem pielęgniarek i położnych Fundacja Doktor Clown rozpoczyna swoją akcję wysyłania uśmiechów do personelu medycznego. Wolontariusze spotkają się z ponad 5 tysiącami pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych oraz rozdawać poradnik w formie ebooka o tym, jak uśmiech pomaga w zachowaniu dobrego stanu zdrowia fizycznego i psychicznego. 

Uśmiech pomaga leczyć, poprawia samopoczucie. Personel medyczny to nasi pierwsi partnerzy, stąd nasza chęć zaproszenia pielęgniarek i położnych, pielęgniarzy i położnych w dniu ich święta, żeby skorzystali z dobroczynnych aspektów uśmiechu – opowiada O fundacji Doktor Clown i samej akcji Katarzyna Czereszewska.

Doktorzy Clowni już od dziś do niedzieli będą wysyłać uśmiechy w 42 miastach całej Polsce.

Fundacja DrClown w ciągu roku realizuj kilkanaście projektów finansowanych przez urzędy miast, urzędy wojewódzkie i inne organizacje, obejmujące pomoc w różnych sferach życia społecznego m.in. dotyczących osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, promowania idei wolontariatu, zdrowego stylu życia, szkoleń, integracji, osób 50+, zajęć z dziećmi podczas wakacji itp. Organizowane są także różnego typu wydarzenia i akcje, samodzielnie lub we współpracy z partnerami, jak np. „Wszystkiego dobrego dla chorego” (akcja organizowana z okazji Światowego Dnia Chorego) czy Dzień Uśmiechu – czytamy na drclown.pl

Uśmiech pomaga nam między innymi obniżyć poziom stresu, stymulować układ odpornościowy i zachować dobre samopoczucie.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.