Dziś zostanie uruchomiony telefon zaufania dla mężczyzn z Warszawy

fot. um.warszawa.pl

Telefon ten ma stanowić pomoc psychiczną dla mężczyzn, którzy zmagają się z problemami. Ma to być dla nich bezpieczna w przestrzeń, w której nie będą obawiali się rozmawiać o życiu, psychice i swoich słabościach. Po drugiej stronie słuchawki profesjonalną pomoc zapewni im psycholog, który również jest mężczyzną. 

Takie działanie może zapobiec samobójstwom, w wyniku których rocznie w Polsce ginie ponad 2 razy więcej osób niż w wypadkach samochodowych. Statystyki pokazują też, że mężczyźni odbierają sobie życie o wiele częściej niż kobiety. Telefon zaufania może pomóc mężczyzną, którzy zmagają się z problemami psychicznymi. 

Młodych chłopców nie uczy się rozmawiania o swoich problemach oraz wyrażania emocji, bo od dawna zwykło się uważać, że jest to „niemęskie”. Nawet w dzisiejszych czasach nierzadko można usłyszeć powiedzenie „chłopaki nie płaczą”. Mam ogromną nadzieję, że działania Fundacji, z którą nawiązaliśmy współpracę oraz pomoc telefoniczna, która została uruchomiona w jej ramach odczarują ten mit. Jestem przekonana, że nasze wspólne działania z Instytutem Przeciwdziałania Wykluczeniom stworzą przyjazną przestrzeń na męskie rozmowy a hasło #ProszenieoPomocJestMęskie będzie rosnąć w siłę – mówi Magdalena Wojciechowska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

Jak można zadzwonić na telefon zaufania dla mężczyzn?

Telefon zaufania dla mężczyzn z Warszawy jest dostępny pod numerem 608 271 402 w każdą środę między 17-19. Na infolinii dyżuruje wykwalifikowany psycholog, zatrudniony przez Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

Podgląd obrazu

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.