Ewakuacja terminala Odloty na Lotnisku Chopina. Wszystko za sprawą pozostawionego bagażu przez jednego z pasażerów. Na miejscu pracują służby.
W związku z pozostawieniem bagażu bez opieki konieczna była ewakuacja strefy AB terminalu na poziomie odlotów wraz z antresolą. Zamknięte są nitki dojazdowe. Na miejscu trwa akcja służb państwowych i lotniskowych, informuje rzecznik Lotniska Chopina Anna Dermont.
Władze lotniska apelują o stosowanie się do poleceń służb na miejscu i apelują o niepozostawianie bagażu bez nadzoru.
Pasażerowie mogą spodziewać się utrudnień w komunikacji miejskiej i w ruchu wokół terminala Odloty na Lotnisku Chopina. Z uwagi na prace służb lotniskowych, autobusy linii 148, 175, 188, 331 kursują w obu kierunkach przez poziom 0 – przyloty.
Aktualizacja na godz. 11: Ewakuacja została odwołana, a dostęp do terminala został przywrócony.



