Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego za nami!

23 czerwca Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie po raz piąty wypełnili biegacze nie tylko z Polski, ale także zza granicy. Wszystko za sprawą V Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego, organizowanego przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży oraz DEM’a Promotion Polska Sp. z o.o. Wydarzenie to przyciągnęło ponad pół tysiąca zawodników.

Bieg główny na 10 km wystartował punktualnie o godz. 10:00. Biegacze zmierzyli się na trasie atestowanej przez PZLA – prowadzącej urokliwymi ulicami Konstancina-Jeziorny. Jako  pierwszy ł linię mety przekroczył Bogdan Semanowycz z Ukrainy z czasem 30:45. 13 sekund po nim bieg ukończył  Polak – Krzysztof Wasiewicz (30:58). Na trzecim miejscu podium uplasował się Paweł Veretskyi z czasem 31:06.

Wśród kobiet podium należało do reprezentantek Ukrainy. Zwyciężczynią w kategorii OPEN kobiety została Valeriia Zinenko z czasem 34:36. Na drugim stopniu podium stanęła Valentyna Kiliarska (35:50), na trzecim zaś Natalija Semenovych (36:06).

Na linii mety medale wręczały znane osoby ze świata sportu i rozrywki: Tomasz Majewski, Tadeusz Drozda, Marian Woronin, Karol Strasburger, Andrzej Rosiewicz, Dariusz Dziekanowski, Leszek Ćmikiewicz i inni. Po zakończonych zmaganiach dla dorosłych wystartowali najmłodsi zawodnicy. Ci w wieku 5-8 lat pobiegli na 350 m, ci w wieku 9-13 lat zmierzyli się na dystansie 650 m. Rywalizacja między dziećmi była równie zacięta co w przypadku biegu na 10 km. 

Oprócz biegów na gości czekała moc atrakcji w miasteczku biegacza – pyszne posiłki regeneracyjne w wersji mięsnej i vege w strefie cateringu, darmowe lody od firmy Grycan, czy stoiska przygotowane przez Partnerów i Sponsorów wydarzenia. Najmłodsi miłośnicy sportu mogli także skorzystać z dmuchanych zabawek w strefie zabaw, czy atrakcji w strefie Samsunga.

W trakcie wydarzenia Fundacja Daj Głos zbierała środki dla Kasi Kośmider, która cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną – dysplazję diastroficzną (skrócenie kończyn, łokciowe ustawienie rąk z odstającymi kciukami, przykurcze w stawach, obrzęk chrząstek małżowin usznych). Choroba zaburza rozwój chrząstki i kości, co powoduje zniekształcenia stawów, które utrudniają poruszanie się. Środki ze zbiórki zostaną przekazane na wsparcie leczenia Kasi.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.