Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Największe serce

Podzielmy się

Bezdomny prosi Marię o 2 złote na jedzenie. Dziewczyna odmawia dania mu gotówki i zabiera do sklepu na zakupy. Tam dowiaduje się, że największym marzeniem jej towarzysza są jajka na twardo... Wtedy w głowie bohaterki tej historii rodzi się pomysł na akcję "Podzielmy się".

I tak, od ponad 4 lat pod skrzydłami Marii, Martyny i Krzyśka, jednoczą się tysiące ludzi, którzy chcą pomóc potrzebującym. Znamy to wszyscy - nadmiar świątecznego jedzenia. Ci ludzie sprawiają, że jedzenie zamiast do kosza, może trafić do ludzi w potrzebie. Działanie jest proste - wystarczy się zgłosić i przygotować zapakowane jedzenie. Spod naszych drzwi odbierze je kierowca-wolontariusz i dostarczy w odpowiednie miejsce.

Z roku na rok akcja spektakularnie się rozrasta. W ostatniej, wielkanocnej, organizatorzy zaliczyli dwa rekordy. Rekordowo dużo osób zgłosiło się do przekazania posiłków i (niestety) - było równie rekorodowo mało kierowców... Zatem dodajmy im wspólnie skrzydeł do dalszego działania!

https://www.facebook.com/podzielmysie/

Głosowanie zakończone
Ptasi Azyl Warszawskiego zoo

Ptasi Azyl w warszawskim zoo działa już od ponad 20 lat. Jednak swego czasu - mało kto wiedział o jego istnieniu. Do czasu. Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego zoo to wielki miłośników ptaków. I jak na dobrego dyrektora, postanowił nie tylko mówić, ale i działać. Tak narodziła idea zrobienia z azylu prawidzej wizytówki stołecznego ogrodu!

Ptasi Azyl przeszedł wielką metamorfozę i otworzył swoje podwoje w nowej odsłonie w 2013 roku. Od tego czasu pracownicy zoo wykonali tytaniczną pracę na rzecz miejskiego ptactwa. Azyl to bowiem nie tylko szpital i ośrodek rehabilitacji dla skrzydlatych mieszkańców Warszawy, ale także prawdziwe centrum informacji. Jeżeli spotkamy ptaka, który wymaga pomocy, wystarczy wykonać telefon do Azylu by uzyskać niezbędną pomoc. W sytuacjach wymagających pomocy specjalistycznej - "pacjenta" można osobiście dotarczyć pod bramy ogrodu od strony mostu Gdańskiego.

Przez wszystkie lata, Ptasi Azyl uratował tysięce skrzydlatych istnień i uwrażliwił mieszkańców miasta na ich los. Słowem - gołębie serce!

https://ptasiazyl.zoo.waw.pl/


Głosowanie zakończone
Schronisko na Paluchu

Tego miejsca chyba nie trzeba przedstawiać żadnemu warszawiakowi! Schronisko na Paluchu wkrótce będzie świętować 20 lat istnienia. Już w tym roku dostaje pierwsze prezenty. Te najpiękniejsze - domy dla swoich podopiecznych!

Z wielką radością ostatnio regularnie informujemy o kolejnych rekordach stołecznego schroniska. Coraz częściej poprawiane są wyniki prezentujące najmniejszą w historii liczbę mieszkańców "Palucha". Warszawiacy coraz chętniej adoptują bezdomne zwierzęta, przez co w schronisku przebywa rekordowo mała liczba zwierząt. To ogromna zmiana, bo jeszcze 7-8 lat temu, sytuacja była dramatyczna i schronisko było przepełnione. Dziś to już na szczęście tylko przykra historia.

Duża w tym zasługa placówek takich jak Schronisko na Paluchu. Pracownicy schroniska sięgają po rozmaite sposoby by podbić serca przyszłych opiekunów czworonogów. Inicjatywy jak "Ochota na kota" czy Warszawski Dzień Zwierząt skutecznie popularyzują adopcję. Nam pozostaje życzyć bicia kolejnych rekordów!

Głosowanie zakończone
Klubokawiarnia Życie jest fajne

Warszawa pełna jest klimatycznych kafejek z ciekawymi historiami. Adresem godnym uwagi jest Grójecka 68. To tutaj w 2016 ruszyła kawiarnia, w której pracę znajdują dorosłe osoby z autyzmem.

"Życie jest fajne" wydawało się projektem, który pokochają wszyscy. Rzeczywistość jednak rozczarowała. Rok po otwarciu na witrynach kawiarni pojawiły się napisy "Won", właścicielom zaczęło brakować środków na utrzymanie. Warszawiacy jednak nie zawiedli i w geście solidarności ruszyli na kawę i ciastko, by wesprzeć ekipę klubokawiarni.

Dziś to miejsce, które ułatwia zawodowy start autystom i przełamuje negatywne stereotypy. Jakby tego było mało, robi to w świetnej atmosferze i przy pysznościach, które tafiają na stół. Jak mało gdzie sprawdza się tu powiedzenie "Przez żołądek do serca..."!

https://www.facebook.com/KlubokawiarniaZycieJestFajne/

Głosowanie zakończone
Patrycja Krzymińska

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z pewnością przejdzie do historii. Rekordowa suma zebrana przez Orkiestrę Jurka Owsiaka robi piorunujące wrażenie - blisko 176 milionów złotych! Wyobraźcie sobie, że blisko 10% tej kwoty zebrała jedna osoba... 

Po tragicznych wydarzeniach z Gdańska, gdzie na scenie WOŚP zginął prezydent miasta, Paweł Adamowicz, Patrycja Krzymińska postanowiła, że odda hołd zmarłemu szefowi miasta. Założyła na Facebooku zbiórkę "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP". Marzyła, by zebrać tysiąc złotych. Przeliczyła się... Jej zbiórka szturmem podbiła serca internautów. 

Zbiókę wsparło ponad 260 tysięcy osób i zebrano 15 991 611 złotych! Mało tego, chwilę po zakończeniu zbiórki, jeden z internautów założył kolejną pod hasłem: "Hej Pati! Zgubiłaś coś :)", gdzie w błyskawicznym tempie zebrał ponad 10 tysięcy złotych, by zbiórka Pani Patrycji zakończyła się okrągłym wynikiem 16 milionów złotych! I ta historia pokazuje, że by pomóc czasem wystarczy jedno dobre serce, które pociągnie za sobą tysiące innych! To piękny finał niezwykle tragicznej historii.

                                                                                                                                                           Partner kategorii:

Głosowanie zakończone

Dziś już zagłosowałeś

Można głosować tylko raz dziennie. Zachęcamy do głosowania jutro!

Dziękujemy za oddanie głosu

Na Twój adres e-mail przesłaliśmy link potwierdzający!

Dziękujemy za oddanie głosu

Zamknij popup Grube Ryby Logo

Głos zapisany, dziękujemy

Chcesz dodatkowo wziąć udział w konkursie i wygrać podwójne zaproszenie na galę wręczenia Grubych Ryb 2019?
Uzasadnij krótko swój wybór i podaj swój adres mailowy.
netgraf.pl