Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

W sieci

7 metrów pod ziemią

Kariera Rafała Gębury to dość typowa historia człowieka pochłoniętego dziennikarstwem. Pierwsze szlify zdobywał w telewizji TVN24, później zasmakował radia jako m.in. reporter Radia Kolor, a następnie rozkochał się w słowie pisanym jako jeden z autorów "Newsweeka". I tu historia przestaje być "typowa", bo Rafał postanowił, że spróbuje czegoś jeszcze. Internetu. I to była dobra decyzja. 

Pod koniec 2017 roku założył na YouTube kanał "7 metrów pod ziemią". Nie potrzebował studia. Za scenerię posłużył jeden z podziemnych parkingów biurowca na warszawskiej Woli. Dwie kamery, dwa mikrofony, Rafał i jego goście. Goście, z których jest w stanie wydobyć naprawdę wiele. 

I nie jest to kolejny talk-show z gwiazdami. To rozmowy o życiu. Z niezwykle zwykłymi ludźmi. Gośćmi "7 metrów pod ziemią" byli m.in. bezdomny, więźniarka obozu Auschwitz czy uchodźca z Syrii. Rafał w mistrzowski sposób potrafi sprawić, że ich historie wciągają niczym najlepsza książka. Zresztą, liczby mówią same za siebie. Jego kanał obserwuje na YouTube śledzi już ponad 800 tysięcy widzów!

https://www.facebook.com/7metrowpodziemia/

Głosowanie zakończone
Czy był dzwon na S8?

Uwielbiamy facebookowe profile poświęcone lokalnym, warszawskim tematom. Lubimy doceniać ich autorów i chcemy poznać ich historię. Jednym z naszych absolutnych faworytów w ciągu ostatnich miesięcy stał się profil "Czy był dzwon na S8?".

Z początku prowadzony chyba wyłącznie dla żartu, stał się dziś prawdziwym drogowskazem dla wszystkich podróżujących jedną z najczęściej uczęszczanych polskich tras!

Na czym polega jego fenomen zapytacie? Na zwykłej informacji... Tu znajdziecie wpisy typu: "Był". I to już niezwykle cenna informacja, którą docenia coraz większa rzesza kierowców. Profil śledzi już ponad 10 tysięcy osób. My także! ;)

https://www.facebook.com/Czy-by%C5%82-dzwon-na-S8-257549647953587/

Głosowanie zakończone
PoWarszawsku

Lokalny patriotyzm ma się w Warszawie naprawdę dobrze. Doskonale widać w internecie i znakomitym przykładem jest profil "PoWarszawsku" na Facebooku. Jak piszą o sobie sami autorzy to "projekt tworzony przez ludzi kochających i ceniących swoje miasto, codziennie postaramy się przybliżyć Wam jego historię oraz pokazać to, co dzieje się dziś". 

Znajdziecie tu genialne zdjęcia, często z prywatnych archiwów, a więc niepublikowane wcześniej w innych miejscach. To fascynująca podróż przez historię miejsc i ludzi naszego miasta. Ochoczo współtworzona także przez gości profilu. 

Autorzy profilu już planują rozwój. Rozpoczęli zbiórkę funduszy na budowę portalu PoWarszawsku.com.pl, który ma być niczym warszawska encyklopedia i umożliwić udział w spacerach z przewodnikiem.

https://www.facebook.com/Powarszawsku/

Głosowanie zakończone
Twój motorniczy

Codziennie po warszawskich torowiskach podróżuje ponad 400 tramwajów. Za sterami jednego z nich możecie spotkać motorniczego-blogera. To Rafał Wójcik, autor bloga "Twój motorniczy". 

Rafał zaczynał swoją pracę jako motorniczy w Bytomiu. Za pulpitem tramwaju zasiadł w wieku 21 lat i swój pierwszy dzień zakończył zatrzymaniem przez policję, bo ktoś z pasażerów uznał, że "tramwaj prowadzi dziecko". Rok później "Twój motorniczy" został pracownikiem Tramwajów Warszawskich.

I wciąż nie brakuje mu przygód. Opisuje je na swoim profilu na Facebooku. Czasem to miłe historie, jak ta kiedy pasażerka chciała przygotować mu kanapkę, czy kiedy ludzie po prostu potrafią uśmiechnąć się w podziękowaniu za podróż czy fakt, że motorniczy zaczekał na "kandydata na pasażera". Jednak nie znajdziemy tu tylko uroczych historii. Rafał opisuje codzienne zmagania motorniczych. Z kierowcami łamiącymi przepisy czy z nieuważnymi pieszymi. "Twój motorniczy" wspiera wszelkie kampanie promujące bezpieczeństwo w komunikacji. Dostrzeżecie go chociażby za sterami tramwaju w głośnym spocie akcji "Odłóż smartfon i żyj".

https://www.facebook.com/TwojMotorniczy/

Głosowanie zakończone
Warsaw by drone

Warszawa to piękne miasto. Często nie dostrzegamy tego, wciąż gdzieś pędząc. Na szczęście, są tacy ludzie jak Rafał Ganowski, autor profilu "Warsaw by drone" na Facebooku.

Tu nie ma o czym mówić. To po prostu trzeba zobaczyć! Dzięki niemu możecie poznać Warszawę na nowo. Zobaczyć miasto z perspektywy, z której mogą je obserwować tylko nieliczni - z lotu ptaka. 

W tym roku mieliśmy "problem". Bo Warsaw by drone to zwycięzca Grubej Ryby 2018 w kategorii "W sieci". I długo sie zastanawialismy, czy w tym roku nie dać szansy komuś innemu, jednak zdjecie, które Rafał wykonał na początku maja na lotnisku w Dęblinie, rozwiało nasze wątpliwości. To prawdopodobnie pierwsze tego typu zdjęcie na świecie - ujęcie startującego rządowego Boeinga wykonane w technice panningu w locie równoległym. Coś niezwykłego! Możecie je zobaczyć tutaj.

https://www.facebook.com/warsawbydrone/


                                                                                                                                                        Partner kategorii:

Głosowanie zakończone

Dziś już zagłosowałeś

Można głosować tylko raz dziennie. Zachęcamy do głosowania jutro!

Dziękujemy za oddanie głosu

Na Twój adres e-mail przesłaliśmy link potwierdzający!

Dziękujemy za oddanie głosu

Zamknij popup Grube Ryby Logo

Głos zapisany, dziękujemy

Chcesz dodatkowo wziąć udział w konkursie i wygrać podwójne zaproszenie na galę wręczenia Grubych Ryb 2019?
Uzasadnij krótko swój wybór i podaj swój adres mailowy.
netgraf.pl