Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

W sieci

Dzielnica Wisła

Warszawa (wreszcie) zwróciła się ku Wiśle! Multimedialny Park Fontann czy wyremontowane bulwary to najlepszy na to dowód. Wisła przyciąga tysiące spacerowiczów, więc na wirtualnej mapie Warszawy pojawiła się nowa... dzielnica! Dzielnica Wisła to nieformalna 19-ta dzielnica Warszawy. Na stronie http://dzielnicawisla.um.warszawa.pl/ i na profilu na Facebooku znajdziemy kompedium niezbędnej wiedzy dla wszystkich zakochanych w królowej polskich rzek. Poznacie rozkład rejsów, godziny otwarcia kawiarni, czy poznacie zbliżające się wydarzenia kulturalne. Dowiecie się także, że w ostatni weekend kwietnia zebrano ponad 50 ton śmieci, bo inicjatywa promuje właściwe zachowania podczas wypoczynku nad brzegiem. 

Głosowanie zakończone
Kasia Nosowska

Kasia Nosowska w świecie muzyki to klasa sama w sobie. Znana z niepowtarzalnego stylu i ekspersji scenicznej. Ale czy wiecie, że Kasia Nosowska to obecnie jedna z najpopularniejszych gwiazd serwisu Instagram? Nie, nie żartujemy! Jeśli pukacie się teraz w czoło i zastanawiacie "co jej się stało", to najpierw zobaczcie jej dzieła pod tym adresem. Kasia po mistrzowsku parioduje wszelkiej maści urodowe internetowe"influencerki" i prezentuje swoje "tutoriale", w których radzi jak np. malować usta czy dokonać liftingu twarzy. I pozostaje przy tym Kasią Nosowską, pełną dystansu do siebie i otaczającej rzeczywistości. Nas doprowadziła do łez, a jak z Wami? :)

Głosowanie zakończone
Święte Krowy Warszawskie

W Warszawie trwa wojna. O każdy dostępny centymetr miejsca parkingowego... Ale przecież niektórych kierowców najwyraźniej nie obowiązują przepisy i parkują "tylko na chwilę" w miejscach, w którym robić tego nie mogą. Wtedy grozi im zdjęcie, które zobaczy ponad 12 tysięcy osób - członków grupy Święte Krowy Warszawskie na Facebooku. Jej użytkownicy nie tylko robią zdjęcia, zgłaszają także najbardziej bezczelne przypadki miejskim służbom. Używając ich slangu, to najczęściej "Walicowanie", czyli przesłanie zgłoszenia do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, która mieści się przy ulicy Waliców. Na stronie grupy znajdziemy praktyczne wskazówki, jak i gdzie zgłosić przypadki parkowania, które utrudnia życie innym - czy to pieszym, czy innym użytkownikom drogi. 

Głosowanie zakończone
Warsaw by Drone

Na Warszawę można patrzeć z góry. Zwłaszcza, że prezentuje się wtedy zjawiskowo! Nie wierzycie? Zajrzyjcie na profil Warsaw by drone na Facebooku. Zdjęcia, których autorem jest głównie Rafał Ganowski zapierają dech w piersiach. Miasto które tak doskonale znamy możemy dostrzec z zupełnie innej perspektywy i odkryć jeszcze więcej jego tajemnic. Jeśli któraś z fotografii skradnie Wasze serce - można kupić jej wydruk i np. zafundować sobie fototapetę z panoramą Warszawy. My jesteśmy oczarowani i wygląda na to, że nie jesteśmy jedynymi fanami. Warsaw by drone śledzi na Facebooku już blisko 80 tysięcy osób!

Głosowanie zakończone
Warszawski Alarm Smogowy

Można zażartować, że tu mówili o smogu, kiedy to nie było jeszcze w modzie. I taka jest prawda. Aktywiści z Warszawskiego Alarmu Smogowego jako jedni z pierwszych alarmowali o tym, że oddychamy powietrzem, które jest coraz gorszej jakości. To dzięki nim, jako pierwsi w Warszawie zaczęliście słyszeć o jakości powietrza w prognozach pogody na naszej antenie. Niestety, dożyliśmy czasów, w których Warszawa potrafi "wygrywać" w rankingu najbardziej zanieczyszczonego powietrza w polskich miastach danego dnia. Szczęście w nieszczęściu, że temat jest już na tyle nagłośniony, że politycy nie są w stanie zamieść go pod dywan. Najnowsze informacje w tej sprawie znajdziecie m.in. na profilu Warszawskiego Alarmu Smogowego na Facebooku.

Głosowanie zakończone

Dziś już zagłosowałeś

Można głosować tylko raz dziennie. Zachęcamy do głosowania jutro!

Dziękujemy za oddanie głosu

Na Twój adres e-mail przesłaliśmy link potwierdzający!

Dziękujemy za oddanie głosu

Zamknij popup Grube Ryby Logo

Głos zapisany, dziękujemy

Chcesz dodatkowo wziąć udział w konkursie i wygrać podwójne zaproszenie na galę wręczenia Grubych Ryb 2018?
Uzasadnij krótko swój wybór i podaj swój adres mailowy.