Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Życie ze smakiem

Foodmageddon

Czy w centrum handlowym można zrobić coś dla zdrowia? Można, jeśli wybierzecie się do Centrum Handlowego Arkadia na Foodmageddon. To wspólna inicjatywa Arkadii i Fundacji Szkoła na Widelcu. W tym roku odbyła się druga edycja wydarzenia, która przyciągnęła tłumy. W trakcie Foodmageddonu można było podejrzeć najlepszych kucharzy w akcji, dowiedzieć się, jak w prosty i tani sposób zadbać o zdrowe jedzenie w domowych warunkach i jak walczyć z marnowaniem żywności. Co ważne, wydarzenie skierowane jest nie tylko do dorosłych. Organizatorzy dużą wagę przykładają do najmłodszych. Zaszczepiają w młodych warszawiakach potrzebną wiedzą przez konkursy i zabawy, tak by już od najmłodszych lat przywiązać ich uwagę do zdrowego jedzenia i stylu życia. Ambasadorem akcji jest kucharz Grzegorz Łapanowski.

Głosowanie zakończone
Jarmarki Rzemiosłem Zdobione

Lata 90-te sprawiły, że jarmark kojarzył się nam z obskurnymi budami i turystycznymi stolikami, z których sprzedawano wątpliwej jakości produkty. Jednak organizatorzy Jarmarków Rzemiosłem zdobionych postanowili odczarować te skojarzenia! Od ponad trzech lat na międzymurzu Barbakanu na Starym Mieście orgaznizują jarmarki z prawdziwego zdarzenia. Dzięki temu polscy i zagraniczni rzemieślnicy mogą zaprezentować swoje dzieła. Znajdziemy tu dosłownie wszystko. Od naczyń, przez odzież po pyszne specjały kuchni regionalnej. Wszystko w estetycznej oprawie i sympatycznej atmosferze. Jarmarki odbywają kilka razy w roku, jednak sztandarową inicjatywą zdaje się być Jarmark Bożonarodzeniowy, który zachwyca swoim klimatem. Jeśli szukacie naprawdę niepowtarzalnych świątecznych dekoracji, albo wspaniałych wigilijnych potraw, to jest to najlepszy adres!

Głosowanie zakończone
Kuchnia Konfliktu

Przez żołądek do serca. To powiedzenie z pewnością jest dobrze znane autorom Kuchni Konfilktu. Ten niepozorny lokal przy Wilczej to miejsce, które łączy kultury. Jego klienci mogą smakować dań z kuchni krajów ogarniętych konfliktem. Kuchnia Konfilktu promuje otwartość. Do każdego zamówienia otrzymujemy krótką historię jednego z migrantów, którym właściciele pomogli stanąć na nogi. W sumie przez ich kuchnię przeszło już 12 osób z różnych stron świata, które dzięki Kuchni Konfliktu, miały zapewniony dobry start w nowych realiach. Menu lokalu zmienia się cyklicznie, dlatego możemy tu spróbować dań z całego świata, często niespotykanych nigdzie indziej w Warszawie. Można tu także nakarmić duszę. Są tu organizowane wydarzenia kulturalne, poprzez które można lepiej poznać historie ludzi, którzy aktualnie działają w Kuchni Konfliktu.  

Głosowanie zakończone
Restaurant Week

Polak najedzony to Polak szczęśliwy! Wiedzą to doskonale organizatorzy akcji Restaurant Week, którzy dodatkowo dbają o to, by poznać lepiej ofertę gastronomiczną Warszawy. Restaurant Week promuje restauracje autorskie, omija szerokim łukiem sieciówki. Jak to działa? Akcja zrzesza restauracje w całym kraju, które przygotowują specjalne menu w promocyjnej cenie. Klient może dokonać rezerwacji w wybranym lokalu na stronie www.restaurantweek.pl w wybranym okresie trwania festiwalu.
Z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, ogarnął swoim zasięgiem już kilkanaście największych miast i stał się największym festiwalem restauracyjnym w kraju!

Głosowanie zakończone
Warsaw Foodie

Pójdźmy coś zjeść na mieście? Ale gdzie...? Ile razy byliście uczestnikami takiej rozmowy? Jeśli nie chcecie iść po raz n-ty do tego samego miejsca, czas odwiedzić Warsaw Foodie. To dzieło dwóch blogerek, które tworzą swoisty przewodnik po restauracyjnym świecie stolicy. Znajdziecie tu informacje o nowych miejscach, które właśnie się otwierają lub zamykają czy o nowych pozycjach w menu doskonale znanych Wam miejsc. Na stronie znajdziemy podział na dzielnice, tak by móc łatwo i szybko znaleźć coś w swojej okolicy. Jeśli wydawało Wam się, że znacie dobrze ofertę warszawskich restauratorów, to wystarczy jeden szybki rzut oka na Warsaw Foodie, by przekonać się, że jeszcze wiele pozostało do odkrycia...

Głosowanie zakończone

Dziś już zagłosowałeś

Można głosować tylko raz dziennie. Zachęcamy do głosowania jutro!

Dziękujemy za oddanie głosu

Na Twój adres e-mail przesłaliśmy link potwierdzający!

Dziękujemy za oddanie głosu

Zamknij popup Grube Ryby Logo

Głos zapisany, dziękujemy

Chcesz dodatkowo wziąć udział w konkursie i wygrać podwójne zaproszenie na galę wręczenia Grubych Ryb 2018?
Uzasadnij krótko swój wybór i podaj swój adres mailowy.