Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Mama z ikrą

Farmaceuta Radzi

W czasach kiedy naród łykał leki jak cukierki i paradoksalnie gubił się w tysiącach kolorowych etykiet, sprzecznych porad i mrokach niezdecydowania - pojawiła sią ona. Oczywiście cała na biało, jak przystało na farmaceutkę.

Magdalena Stolarczyk to kobieta instytucja w temacie farmacji. Blogerka, autorka publikacji w renomowanych czasopismach zagranicznych, autorka szkoleń i certyfikowana promotorka karmienia piersią. Jest doktorem nauk farmaceutycznych i żaden lek nie jest dla niej tajemnicą. Prywatnie mama trójki dzieci.

Farmaceutom pomaga zdobywać wiedzę, a rodzicom radzi jak bezpiecznie stosować leki u siebie i dzieci. Bo kiedy trzeba - leki trzeba brać. Ale mądrze. Czyli jak? A to już pytanie do niej. Jeśli nie wiesz jak sobie poradzić z infekcjami, chcesz dowiedzieć się jak bezpiecznie stosować leki, jak działają suplementy diety, czy nawet jeśli twoje dziecko nie choruje i co zrobić, aby tak zostało - koniecznie zajrzyj na jej bloga. Farmaceutka poradzi.

Głosowanie zakończone
Fit Matka Wariatka

Czyli trenerka Joanna Kajstura. To dość nietypowa trenerka i orędowniczka zdrowego stylu życia, bo pali, przeklina, zdarza jej się pić wino i zjeść hamburgera. Dlaczego? Bo jak sama twierdzi - jest prawdziwa i nikogo nie udaje. A, że kocha ćwiczyć to jest fit. Że jej najważniejsza życiowa rolą jest macierzyństwo - to matka. A, że często idzie pod prąd i z żadnym hejterem się nie patyczkuje - to wariatka. Ot, po prostu: Fit Matka Wariatka.

Swój pseudonim wymyśliła zresztą razem z synem w czasach kiedy dzisiejsza królowa internetu - choć ciężko to sobie wyobrazić - "jeszcze nie ogarniała facebooka". Syn zapytał co wpisać w nazwie strony i dalszą historię już znacie.

Ćwiczy na facebooku, youtubie, ale też na wielkich salach treningowych. Zresztą, jej sława już dawno opuściła internet i trafiła na płyty DVD oraz do książek z własnymi dietami i ćwiczeniami. Niepozorna, ale zadziorna kobieta, której historia i sława zaczęła się w niewielkiej Pszczynie, ponad 200 tysięcy kobiet i mężczyzn zachęciła do tego, żeby - tu cytat - ruszyli tyłki. Tak ze 3 razy w tygodniu. Dla siebie. Po prostu.

Nie podoba się? To nie ćwicz i daj jej spokój. Na siłę cię nie będzie uszczęśliwiać. Jest szczera, wyrazista, bezpośrednia i pewnie dlatego tak podziwiana.

Głosowanie zakończone
SuperStyler

SuperStyler to blog przy którym każda kobieta może w pewnym momencie zakrzyknąć „prawda! Też tak mam”. Jest to o tyle przewrotne że na pomysł Bloga wpadł mąż autorki - Jan.

Na Superstylerze jest i moda, i kulinaria, i macierzyństwo, a także tacierzyństwo oraz trochę lifestylu. Wszystko podane na talerzu codzienności i normalności. A do tego te zdjęcia i filmy! Nie tylko pomysłowe i piękne, ale zrealizowane na najwyższym poziomie.

Autorką bloga jest Marta Lech-Maciejewska. Z każdego zdjęcia spogląda na nas w jak to sama określa „w nienagannym ubraniu ale nie przebraniu”. Stawia na niebanalność, kobiecość i kolory, a naczelna zasada jaka jej przyświeca to „less is more”. A jej praca ma udowodnić i przekonać, że mama nie tylko może, ale powinna być zadbana i stylowa.

Marta z wykształcenia jest seksuologiem sądowym i klinicznym, a z zawodu specjalistka e-marketingu. A poza tym mamą dwóch chłopców. Jej mąż Jan też zresztą od czasu do czasu coś na blogu naisze, ale generalnie skupia się na byciu zaangażowanym ojcem i mężem. No i dba o to, co na stronie widać, czyli w sumie głównie o żonę.

Głosowanie zakończone
Hafija

Można byłoby ją prezentować jako definicję pojęcia "aktywna mama". Sama o sobie pisze: Nie boję się łączyć rodzicielstwa z karierą zawodową. Jestem aktywna i takie macierzyństwo chciałabym wam pokazać.

Działaczka Fundacji Promocji Karmienia Piersią. Zachęca, poucza, pomaga, łamie stereotypy i odkłamuje mity dotyczące tego tematu. Nie da się zliczyć tysięcy osób, które korzystały z jej rad, ale potrafi dostać telefon od matki z małej miejscowości, a za chwilę prośbę o opinię z Ministerstwa Zdrowia.

Autorka bloga hafija.pl - jedynego takiego miejsca w polskim internecie. To prawdziwe kompendium wiedzy o karmieniu piersią oraz rodzicielstwie. Karmiące mamy znajdą na tym blogu wszystko: od porad zdrowotnych, diety okresu laktacji, poprzez specjalne ćwiczenia, aż nawet po modę dla karmiących mam. Nie unika też poważnych tematów, takich jak seks po porodzie, czy jak wychować szczęśliwe dziecko.

Hafija, to kilkukrotnie nagradzana królowa sieci wśród mam - pod takim werdyktem podpisałobo się zapewne tysiące czytelniczek. A tych przybywa, bo przyrost naturalny u nas rośnie.

Głosowanie zakończone
Szczęśliva

Gdyby zapytać autorkę bloga szczesliva.pl o to, czy jest szczęśliwa, to albo uznałaby to pytanie za durne, albo po prostu pogoniłaby autora takiego pytania w diabły. „Nie owija w bawełnę i zamiast z procy strzela prawdą w oczy” - pisano o niej.

Taka jest właśnie Magda Kogut-Wałęcka. Optymistka, pedantka, ale też choleryczka i wojowniczka. Sama o sobie pisze, że „jest najlepsza w rozbieraniu wszystkiego na czynniki pierwsze i motywowaniu otoczenia do podejmowania wyzwań”.

A jej serwis szczesliva.pl, to szczere podejście do rodzicielstwa. Wśród blogów parentingowych wyróżnia się tym, że odsłania radości rodzicielstwa i, może nie smutki, ale też uciążliwości. Pisany po prostu. Z pasji, ale i z doświadczenia. A o doświadczenie w jej przypadku nietrudno, bo Magda to mama trójki dzieci. W zasadzie to nawet czwórki, bo szczesliva.pl to jej kolejne dziecko. Blog pisany po prostu! Z pasji, ale również z doświadczenia. 

Głosowanie zakończone

Dziś już zagłosowałeś

Można głosować tylko raz dziennie. Zachęcamy do głosowania jutro!

Dziękujemy za oddanie głosu

Na Twój adres e-mail przesłaliśmy link potwierdzający!

Dziękujemy za oddanie głosu

Zamknij popup Grube Ryby Logo

Głos zapisany, dziękujemy

Chcesz dodatkowo wziąć udział w konkursie i wygrać podwójne zaproszenie na galę wręczenia Grubych Ryb 2018?
Uzasadnij krótko swój wybór i podaj swój adres mailowy.