Na Bielanach znajduje się dom Fundacji Malwa, w którym mieszkają dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Misją fundacji jest zapewnienie godnego życia tym osobom, pomoc przy ich usamodzielnieniu oraz zapewnienie komfortu ich rodzicom.
Dzielni i samodzielni, czyli mieszkańcy domu Fundacji Malwa. W znajdującym się na Bielanach domu Fundacji Malwa mieszkają osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną. Tam mają zapewnioną pomoc przy uzyskaniu niezależności, samodzielności i bezpieczeństwa.
Podopieczni Malwy korzystają z komfortowych warunków mieszkalnych i lokalowych, w których mogą rozwijać swoje zdolności i realizować swoje potrzeby wynikające z niepełnosprawności.
Głównym celem naszej fundacji jest stworzenie miejsca, gdzie osoby z niepełnosprawnością znajdą swój dom, bezpieczne miejsce do życia i rozwoju, mówi prezes Fundacji Malwa, Olga Sinkowska.
Jak podopieczni Fundacji spędzają czas?
Mieszkańcy domu nie mogą narzekać na nudę. Na co dzień uczą się samodzielności i biorą udział w wielu ciekawych aktywnościach.
Podopieczni fundacji uczestniczą również w warsztatach pomagających im się usamodzielnić, zajęciach terapeutycznych i często biorą udział w wyjściach kulturalnych. Niektórzy mieszkańcy nie wyobrażają sobie innego życia.
– mówi mieszkanka domu Fundacji Malwa, Ewelina. Dom Fundacji Malwa to ogromna pomoc dla rodziców mieszkańców, którzy z różnych powodów nie mogą stale opiekować się swoimi dorosłymi dziećmi.
Zajęcia terapeutyczne
Istotne w ich funkcjonowaniu są także zajęcia terapeutyczne, które pomagają im w byciu integralną częścią społeczeństwa, mówi psycholog Malwy, Zofia Hadryś. Dużo dzieje się zwłaszcza na zajęciach grupowych.
Social media
Fundacja Malwa aktywnie działa w mediach społecznościowych. Dzięki temu możemy obserwować poczynania mieszkańców domu i poznać ich bliżej.
– mówi prezes Fundacji. Do tej pory profil Malwy na TikToku zgromadził ponad 15 tysięcy obserwujących.
Pomoc dla Fundacji
Fundacja Malwa pomaga, ale sama też potrzebuje wsparcia. Niestety, finansowanie takich projektów jest najczęściej tylko coroczne, a działanie domu nie może zostać przerwane. Dlatego właśnie Fundacja szuka rozwiązań, które umożliwiłoby ich stałe funkcjonowanie.
– mówi Olga Siknowska. Fundacji można pomóc, przekazując 1,5% podatku na rzecz OPP.