Jak wygląda szkolenie zawodowego pilota? Odwiedziliśmy ośrodek Polskich Linii Lotniczych LOT [GALERIA]

PLL LOT prowadzą rekrutację do swoich załóg. Poszukiwani są piloci, pierwsi oficerowie, ale też personel pokładowy. Przewoźnik poszukuje osób już doświadczonych, ale też takich, które może sam wyszkolić. Nasz reporter odwiedził LOT Flight Academy.

Ośrodek ten jest najnowocześniejszym takim miejscem w Polsce. To właśnie tam adepci pilotażu mogą zdobyć fachową wiedzę, doświadczenie i umiejętności, które po kilku latach pozwolą na zawodową pracę w Polskich Liniach Lotniczych.

Nasz człowiek w symulatorze

W LOT Flight Academy znajduje się nowoczesny symulator Boeinga 737, jednej z najpopularniejszych maszyn, używanych przez linie lotnicze na całym świecie. Za sterami tego samolotu usiadł reporter Radia Kolor, Bartek Majcher. Pierwszym oficerem był instruktor LFA, Jan Szybiński.

Start przebiegł dość gładko. Bartek Majcher musiał jednak także bezpiecznie sprowadzić samolot na ziemię. Czy mu się to udało?

W LOT Flight Academy szkoleni są nie tylko piloci. Ośrodek narodowego przewoźnika uczy też zawodu przyszłych stewardów i stewardessy.

Jak zostać pilotem

Rekrutacja w Polskich Liniach Lotniczych trwa bez przerwy. Kandydat na pilota zawodowego musi mieć więcej niż 21 lat, nalot co najmniej 200 godzin na małych samolotach, pierwszą klasę zdrowia i powinien posługiwać się także nienagannym angielskim.

Piloci po zatrudnieniu sami decydują, czy chcą latać na krótkich odcinkach Boeingami 737 lub Embraerami, czy też chcą przygody długodystansowej – na tych czekają Dreamlinery, czyli Boeingi 787-9.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.