Jak zmienić pracę? 3 kursy, którymi warto się zainteresować!

fot. artykuł sponsorowany

Najbardziej oczywistym wyjściem jest zdobycie poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji. Dziś zastanowimy się, jakie kursy zawodowe warto zrobić, aby bez problemu znaleźć nową pracę.

Jak zmienić pracę na lepszą?

Zacznijmy może od kilku uniwersalnych porad, które sprawdzą się w większości przypadków:

· Nie rezygnujmy pochopnie z obecnej pracy, zanim nie znajdziemy nowej

· Jeśli planujemy całkowitą zmianę branży, warto sprawdzić jacy specjaliści są poszukiwani w naszym regionie. Takie informacje możemy uzyskać, na przykład przeglądając portale z ogłoszeniami o pracę lub kontaktując się z lokalnymi agencjami pośrednictwa pracy

· Dobrym pomysłem może być zdobycie dodatkowych, atrakcyjnych dla potencjalnych pracodawców kwalifikacji (kursy zawodowe, nauka języków obcych itd.) Więcej o tym, jaki kurs zrobić, żeby znaleźć pracę, napisaliśmy poniżej

· Nie chwalmy się poszukiwaniem posady w obecnym miejscu pracy. Plotki szybko się rozchodzą, a taka informacja może pogorszyć nasze stosunki z aktualnym pracodawcą

· Warto przygotować profesjonalne i czytelne CV

· Jeśli to możliwe warto zdobyć referencje od poprzednich pracodawców

Jaki kurs zrobić?

Wspomnieliśmy już o tym, że jednym ze sposobów na łatwiejsze znalezienie pracy jest zdobycie różnych nowych kwalifikacji i uprawnień. Przygotowaliśmy dla Was informacje o kilku kursach, które warto zrobić, aby łatwiej znaleźć pracę. Oczywiście każdy z takich kursów wiążą się z mniejszą czy większą opłatą. Pamiętajmy jednak, że najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie i swoje umiejętności.

Kurs spawacza – jaki wybrać i ile kosztuje?

Dosyć prostym sposobem na zdobycie wartościowych, praktycznych umiejętności jest ukończenie kursu spawacza. Do wyboru mamy wiele kursów dotyczących różnych metod spawania, rodzajów materiałów itd. Przed wyborem konkretnego kursu spawacza, warto sprawdzić, czego oczekują potencjalni pracodawcy w naszym regionie i które metody spawania i grupy materiałowe dadzą nam najszersze możliwości zdobycia nowej pracy. Komplet informacji o tym, jakie kursy spawacza są aktualnie dostępne, możecie znaleźć na przykład na stronie kursylektor.pl. Każdy kurs spawania kończy się państwowym egzaminem. Po jego zdaniu uczestnik otrzymuje oficjalne uprawnienia spawacza wymagane przez wielu pracodawców.

Kurs operator żurawia – jaki kurs najlepiej zrobić?

Kursem dającym dobre perspektywy na zdobycie nowej, dobrze płatnej pracy, może być też kurs operatora żurawia. Tego rodzaju szkolenia podzielone są na kilka typów. Największą popularnością cieszą się chyba kursy na operatorów żurawi wieżowych. Są to stacjonarne dźwigi stosowane przy budowie dużych i wysokich obiektów. Specjalista z takimi uprawnieniami może liczyć na zarobki o wysokości nawet 6000 zł miesięcznie. Ośrodki kształcenia zawodowego oferują również kursy operatorów żurawi samojezdnych. Są to mobilne żurawie o stosunkowo niewielkim zasięgu ramienia i udźwigu. Ich dużym plusem jest jednak właśnie możliwość łatwego przemieszczania się z miejsca na miejsce. Ostatni typ kursów na operatora żurawia to kursy na żurawie HDS. Są to niewielkie żurawie montowane zwykle na naczepach samochodów ciężarowych. Służą one do załadunku i rozładunku ciężkich elementów. Ze względu na przeznaczenie tych urządzeń kurs na żurawie HDS może być szczególnie atrakcyjny dla osób, które posiadają już prawo jazdy kategorii C.

Kursy dla kierowców zawodowych

Dosyć szerokie możliwości zatrudnienia mają również zawodowi kierowcy. Kierowca z uprawnieniami do przewozu osób i rzeczy może znaleźć pracę w transporcie, zakładach komunikacji publicznej, branży turystycznej czy budowlanej. Kierowców zawodowych zatrudnia również wiele prywatnych firm z przeróżnych sektorów. Pamiętajmy jednak, że do pracy kierowcy zawodowego nie wystarczy samo prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Konieczne będzie również ukończenie kursu kwalifikacji zawodowej. Dopiero pomyślnie ukończony kurs tego rodzaju daje nam możliwość podjęcia pracy zarobkowej w zawodzie kierowcy. Dodatkowo uprawnienia do przewozu osób i rzeczy wydawane są na okres 5 lat. Po tym czasie każdy czynny zawodowo kierowca będzie musiał ukończyć dodatkowe kursy dla kierowców i ponowić odpowiednie badania lekarskie. W ten sposób można przedłużyć uprawnienia na kolejne 5 lat. Przydatne kursu zawodowe znajdą również kierowcy, którzy już pracują w zawodzie. Są to na przykład kursy ADR czy kursy związane z obsługą cystern.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.