Wydarzyło się coś ważnego?

Kolejna edycja programu Ursynowski Nordic Walking

Od najbliższej soboty (27 stycznia) wracają zajęcia w ramach popularnego cyklu Ursynowski Nordic Walking. Na marsze z kijkami po Lesie Kabackim zapraszamy w środy (dwie grupy dla seniorów), soboty i niedziele. Zajęcia są bezpłatne.

– Udział w zajęciach nordic walking to nie tylko doskonała okazja do zadbania o kondycję fizyczną i zdrowie, ale także możliwość spędzenia czasu w przyjemnej atmosferze. Marsze po Lesie Kabackim cieszą się uznaniem uczestników. Dołączcie do naszej grupy i poczujcie radość z aktywności na świeżym powietrzu! Niech nordic walking stanie się krokiem w kierunku lepszej formy i samopoczucia – zachęca zastępca burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski.

Organizator zapewnia sprzęt (kije – po 20 par na grupę) dla uczestników zajęć w każdej grupie. Marsz leśnymi ścieżkami prowadzi wykwalifikowana, doświadczona i ceniona przez uczestników zajęć instruktorka, która będzie służyć pomocą w nauce lub doskonaleniu umiejętności i techniki nordic walking.

Przed wybraniem grupy prosimy zwrócić uwagę na stopień intensywności oraz zaawansowania zajęć i szybsze lub wolniejsze tempo marszu.

Harmonogram zajęć

Zajęcia odbywać się będą od 27 stycznia do 18 grudnia 2024 r. (oprócz 31 marca, czyli Niedzieli Wielkanocnej oraz 1 maja):

· środa w godz. 12.00-13.30 – grupa szybsza dla seniorów, średnie tempo i ćwiczenia dostosowane do seniorów,

· środa w godz. 13.45-15.15 – grupa wolniejsza dla seniorów, spokojne tempo, lekkie ćwiczenia i nauka techniki,

· sobota w godz. 13.00-14.40 – marsz w średnim tempie, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup,

· sobota w godz. 14.45-16.15 – grupa dla początkujących, spokojny marsz, nauka techniki,

· niedziela w godz. 12.00-13.30 (w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia zajęcia tej grupy nie odbywają się) – marsz w średnio-szybkim tempie, ćwiczenia fitness (uwaga – nie jest to grupa dla osób początkujących),

· niedziela w godz. 13.45-15.15 (w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia zajęcia tej grupy nie odbywają się) – marsz w średnim tempie bez ćwiczeń.

Jak się zapisać?

Do zajęć można dołączyć wysyłając wiadomość na adres e-mail: radom.marta@gmail.com lub bezpośrednio u instruktorki przed zajęciami – w przypadku wolnych miejsc na liście. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przed rozpoczęciem udziału w Ursynowskim Nordic Walkingu konieczne jest zapoznanie się z regulaminem zajęć i jego akceptacja, a także podpisanie formularza zgłoszeniowego. Dokumenty te będą dostępne na miejscu. Zbiórka na zajęcia odbywa się u zbiegu ulic Kabackiej i Zaruby.

Program realizowany jest z inicjatywy i ze środków finansowych Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.