Prace, które wyceniono na kwotę ponad 393 milionów zł, obejmą kompleksową modernizację Sali Kongresowej wraz z zapleczem technicznym, sanitarnym, konferencyjnym i gastronomicznym. Zostanie też przebudowana pod kątem potrzeb osób z niepełnosprawnościami – wszystko zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.
Nowe wnętrze Sali Kongresowej w Warszawie
Planowany jest montaż m.in. 2600 nowych foteli. Zwiększona zostanie liczba toalet, również tych dla osób z niepełnosprawnościami. W zakresie robót modernizacyjnych znajdą się dodatkowo windy, strychy i pomieszczenia na poziomie piwnic.
Rozstrzygnięcie przetargu na remont Sali Kongresowej
Najkorzystniejszą ofertę na realizację zamówienia publicznego pod nazwą „Modernizacja Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wraz z pomieszczeniami niezbędnymi do jej funkcjonowania” złożyło konsorcjum Adamietz Warszawa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (lider) i Adamietz Sp. z o.o. z siedzibą w Strzelcach Opolskich (partner).
Wobec decyzji komisji przetargowej odniosła się firma Doraco, która przedstawiła tańszą ofertę na modernizację Sali Kongresowej. O szczegółach informuje Prezes Pałacu Kultury i Nauki Rafał Krzemień:
Zakończenie przebudowy planowane jest na przełomie lat 2026/2027.