Wydarzyło się coś ważnego?

Król Danii Fryderyk X w pierwszej zagranicznej wizycie odwiedzi warszawskie SGGW

Podczas pierwszej wizyty zagranicznej w Polsce Jego Królewskiej Mości Króla Danii Fryderyka X, w dniu 1 lutego 2024 r., delegacja duńskich przedsiębiorców odwiedzi Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW); Kampus Główny oraz Rolniczy Zakład Doświadczalny Obory-Wilanów.

Na kampusie SGGW odbędzie się wydarzenie poświęcone wymianie doświadczeń i wiedzy dotyczące rolnictwa zrównoważonego oraz kwestii biogazu z udziałem Jego Królewskiej Mości Króla Danii, Ministra Żywności, Rolnictwa i Rybołówstwa Danii Jakoba Jensena, Adama Nowaka, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przedstawicieli duńskich i polskich firm z sektora rolno-spożywczego, biogazowego i energetycznego.

Uczestnicy wydarzenia będą koncentrować się na tematach dotyczących wzmocnienia współpracy sektorowej i międzynarodowej na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery w procesie produkcji rolniczej, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności energetycznej w rolnictwie.

Ministrowie Adam Nowak oraz Jakob Jensen wraz z przedsiębiorcami branży rolniczej odwiedzą Rolniczy Zakład Doświadczalny Obory-Wilanów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Delegacja zwiedzi biogazownię, ambulatorium oraz porodówkę dla krów, a także weźmie udział w sesjach poświęconych produkcji biogazu oraz redukcji CO2 w produkcji zwierzęcej.

fot. Oficjalny portret rodziny królewskiej (kongehuset.dk)

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.