Wydarzyło się coś ważnego?

Kup wraka-warszawiaka. Rusza aukcja porzuconych pojazdów

fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie (ZDM) kontynuuje wyprzedaże samochodów porzuconych na ulicach miasta. To już siódma taka akcja, której celem jest pozbycie się pojazdów, które po odholowaniu nie zostały odebrane przez ich właścicieli i przeszły na własność miasta. Tym razem na sprzedaż trafiło imponujące zestawienie marek, w tym Mercedes, Audi, Mini Cooper czy Saab, a ceny wywoławcze zaczynają się już od 1000 zł.

Akcja sprzedaży samochodów porzuconych na ulicach miasta jest częścią większego planu ZDM mającego na celu oczyszczenie stołecznych dróg z porzuconych wraków. Dotychczasowa praktyka zakładała kierowanie takich pojazdów na złom. Jednakże, w ostatnich latach, drogowcy zauważyli, że niektóre z tych pojazdów mogą być jeszcze przydatne – po odpowiednich naprawach. Dlatego też część z nich, choć klasyfikowana jako wraki, trafia teraz na sprzedaż zamiast do kasacji.

Od momentu rozpoczęcia tego programu ZDM udało się sprzedać łącznie 189 pojazdów za kwotę przekraczającą 1,4 miliona złotych. Warto zauważyć, że w poprzednich przetargach ceny wywoławcze często przyciągały zarówno indywidualnych nabywców, jak i osoby zainteresowane działalnością komercyjną.

W przetargu z czerwca 2023 roku, sprzedanych zostało 31 z 46 pojazdów, co przyniosło do budżetu miasta ponad 235 tysięcy złotych. Najdroższym sprzedanym wówczas pojazdem był BMW Serii 5, które sprzedało się za 37 tys. zł.

Ceny aut podawane są w dołączonej do przetargu dokumentacji – możecie zerknąć na nie tutaj.

Warto dodać, że auta, które zakupicie w miejskiej licytacji nie mają kluczyków, dowodów rejestracyjnych – oraz mogą być zwyczajnie niesprawne. Miasto czeka na oferty do 24 maja do godz. 15:00. Auta można oglądać w dniach 16 i 21 maja 2024 r.

Jak informuje ZDM, osoby oglądające będą zapraszane do oględzin na parking znajdujący się przy ul. Gołdapskiej 7 w Warszawie o pełnych godzinach tj. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 (brak konieczności uprzedniego umawiania terminu). Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 514 603 722 oraz 695 790 390.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.