Na Mokotowie wiele budynków pozbawionych jest dostępu do ciepłej wody

fot. energiadlawarszawy.pl

Budowa tramwaju do Wilanowa wchodzi w nowy etap, a to oznacza kolejne utrudnienia. Tym razem jednak nie chodzi o te drogowe a wodociągowe.

Firma Veolia przebudowuje sieć ciepłowniczą w rejonie ulic Belwederskiej i Sobieskiego. Wiele budynków pozbawionych jest dostępu do ciepłej wody. Dotyczy to również ulic, które przylegają do wyżej wymienionych.

Nie jest to komfortowa sytuacja dla mieszkańców, lecz konieczna w związku z budową lini tramwajowej do Wilanowa.

Utrudnienia mają się zakończyć na koniec tego tygodnia czytamy w komunikacje firmy Veolia.

Komunikat

Veolia Energia Warszawa informuje, że w dniach od 24.08. od godz. 23:00 do 31.08. do godz. 23:00 nastąpi przerwa w dostawie ogrzewania i ciepłej wody do 170 budynków w rejonie ulic Belwederskiej i Sobieskiego.

Przerwa w dostawie ciepła jest niezbędna, aby zakończyć prace nad przebudową sieci ciepłowniczej, związane z realizowaną przez Tramwaje Warszawskie SA inwestycją „Tramwaj do Wilanowa”. W ramach planów inwestora, prace polegające na usunięciu kolizji istniejącej sieci ciepłowniczej z tą inwestycją rozpoczęły się w 2023 roku i są prowadzone etapami na odcinku 3,3 km. Planowane wyłączenie ciepła dotyczy ostatniego etapu prac na odcinku 240 m w rejonie ulic Belwederskiej i Sobieskiego.

Zarządcy budynków objętych przerwą w dostawach ciepła – spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, zostali poinformowani przez Veolię Energię Warszawa S.A. o czasowym wstrzymaniu dostaw ciepłej wody na 16 dni przed rozpoczęciem prac. Aby zminimalizować niedogodności dla mieszkańców związane z przebudową, wykonawca inwestycji „Tramwaj do Wilanowa” – Budimex SA – gwarantuje prowadzenie robót w godzinach od 6.00 do 22.00, czyli poza ciszą nocną. W czasie przerwy w dostawie ciepła organizacja ruchu w tym rejonie nie ulegnie zmianie w stosunku do obecnej sytuacji.

Veolia Energia Warszawa SA, Tramwaje Warszawskie SA oraz Budimex SA współpracują w tym zakresie i dokładają wszelkich starań, aby prace były jak najmniej uciążliwe. Przebudowa sieci ciepłowniczej została zaplanowana w sposób optymalny i jest niezbędna do zapewnienia bezpiecznych dostaw ciepła w okresie jesienno-zimowym oraz ograniczenia ryzyka wystąpienia awarii w okresie, w którym ogrzewanie mieszkań jest najistotniejsze.

Lista budynków bez wody dostępna jest tutaj.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.