Nieprzerwanie od 1979 roku biegną ulicami. Wkrótce 45. Maraton Warszawski

Nieprzerwanie od 1979 roku biegną ulicami. Wkrótce 45. Maraton Warszawski

Zawody uzupełni Nice To Fit You Warszawska Dycha, Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz Nationale-Nederlanden Mini Maraton. We wszystkich biegach wystartuje łącznie ponad 10 tysięcy biegaczy.

45. Maraton Warszawski już wkrótce

Rewolucyjna jest trasa 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawskiego. Start i meta po raz pierwszy zostały umieszczone w samym sercu miasta – pod Pałacem Kultury i Nauki (od strony ul. Emilii Plater). Biegacze pobiegną przez Pragę i Wolę aż na Bemowo, a stamtąd na Młociny i wrócą pod PKiN. Trasa została opracowana tak, by dodatkowo nie utrudniać ruchu w południowych dzielnicach miasta (gdzie biegano w poprzednich latach), gdzie trwa budowa tramwaju do Wilanowa.

– Maraton Warszawski stał się wizytówką miasta. Coraz więcej jest gości z zagranicy, weekendowa turystyka sportowa staje się coraz bardziej popularna. Możemy pokazać biegaczom miasto z każdej strony, zarówno nowoczesne centrum, starsze dzielnice, jak i rozwijające się krańce miasta – mówił dyrektor stołecznego Biura Sportu i Rekreacji Janusz Samel.

– Biegamy nieprzerwanie od 1979 roku, ale po raz pierwszy startujemy z samego serca Warszawy – spod Pałacu Kultury i Nauki. Chcemy, aby Warszawa była kojarzona z wydarzeniami niebanalnymi, naszym wielkim marzeniem jest, żeby stolica miała wielką imprezę o znaczeniu międzynarodowym. To trudna misja, ale jestem przekonany, że za 5 lat na 50-lecie Maratonu Warszawskiego będziecie Państwo pozytywnie zaskoczeni – mówił podczas konferencji Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”. 

Do startu w maratonie zgłosiło się już ponad 6 tys. osób. Do tego ponad 3 tys. w biegu na 10 km, 130 trzyosobowych drużyn w Sztafecie Maratońskiej oraz tysiąc dzieci, które wystartują dzień wcześniej na krótszych, kilkusetmetrowych dystansach.

Imprezie będą towarzyszyć 34 strefy kibicowania na całej trasie, koncerty i atrakcje dla całych rodzin sportowców i kibiców w miasteczku biegacza. Rywalizację mają uatrakcyjnić wewnętrzne klasyfikacje drużynowe – TEAM UP! Europe i TEAM UP! Everyone.

– Każdy znajdzie coś dla siebie – zawsze zależy nam, aby w Maratonie mogli odnaleźć się wszyscy: duzi, mali, marzący o maratonie i o krótszych dystansach, rodziny i kibice.  Bardzo się cieszę, że widać powracającą modę na bieganie. Nasza misja i nasz cel to ze sportu amatorskiego uczynić powszechne zjawisko i okazję, by być razem, bawić się, spełniać marzenia – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora biegu.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.