Realizacja projektu rozpoczęła się od wielu konsultacji i rozmów z osobami, do których skierowane jest ułatwienie. Jak czytamy w komunikacie wykonano 6733 tabliczki, które stworzą spójny system oznakowania pomieszczeń w budynkach zarządzanych przez miasto. Chodzi o urzędy dzielnic, biblioteki, domy kultury, ośrodki sportu i rekreacji.
– Obiekty użyteczności publicznej powinny być dostępne dla wszystkich użytkowników. Możliwość i łatwość zdobycia samodzielnie informacji o lokalizacjach i przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń w obiekcie jest jednym z kluczowych warunków dostępności obiektu dla osób niewidomych i słabowidzących. Dla tej grupy użytkowników ważna jest też powtarzalność rozwiązań. Stąd też wdrożenie oznaczeń pomieszczeń z kontrastowym napisem, opisem w brajlu oraz z możliwością odczytu z wykorzystaniem nowych technologii w tak wielu miejskich obiektach równocześnie jest wartością dodaną projektu – powiedziała pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy ds. dostępności Donata Kończyk.
Ułatwienia dla osób niewidomych i słabo widzących będą zamieszczone w formie tabliczek na drzwiach do poszczególnych pomieszczeń, na których będzie numer lub nazwa pomieszczenia. Informacje zapisane są w powiększonym, kontrastowym druku, w brajlu oraz cyfrowo na tzw. tagach (czipach) NFC, które umożliwiają dźwiękowy odczyt treści.