Nowe rondo na granicy Bielan i Bemowa. Otwarcie już w te sobotę

fot. ZDM Warszawa

Od soboty 28 czerwca kierowcy skorzystają z nowo wybudowanego ronda u zbiegu ulic Powązkowskiej i Obrońców Tobruku. Zanim jednak ruszy ruch okrężny, drogowcy wymienią nawierzchnię na odcinku Powązkowskiej prowadzącym w stronę ul. Waldorffa.

Prace rozpoczną się w środę, 25 czerwca, o godzinie 6:00. Zamknięty zostanie odcinek ul. Powązkowskiej od placu budowy ronda do łącznika z ul. Maczka – włącznie z samym łącznikiem. W tym czasie nie będzie możliwy dojazd do ulicy Waldorffa, myjni samochodowej oraz ogródków działkowych.

W rejonie remontu wcześniej pojawią się znaki zakazu parkowania z informacją o możliwości odholowania pojazdów na koszt właściciela.

Przejazd Powązkowską zostanie przywrócony w nocy z piątku na sobotę, 27 czerwca, około północy. Kilkanaście godzin później otwarte zostanie także nowe rondo.

Bezpieczniej i wygodniej

Skrzyżowanie Powązkowskiej i Obrońców Tobruku od lat uchodziło za niebezpieczne. W przeprowadzonym audycie przejść dla pieszych bez sygnalizacji, zebry przez Powązkowską otrzymały ocenę „1”, a przejście przez Obrońców Tobruku – najniższą możliwą notę, „0” (w skali od 0 do 5). Na niekorzyść działały także źle zaparkowane pojazdy, ograniczające widoczność pieszym i kierowcom.

Dotychczas na skrzyżowaniu obowiązywała zasada tzw. łamanego pierwszeństwa, która często prowadziła do nieporozumień i niebezpiecznych sytuacji. Nowe rondo ma uporządkować ruch, a także zapewnić wygodniejsze i bezpieczniejsze przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor