Orange Warsaw Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Tegoroczna edycja, odbywająca się 7 i 8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie, zapowiada się wyjątkowo. Organizatorzy przygotowali sporo udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.
Festiwal już na początku czerwca (7-8.06), zapowiada się bardzo ciekawie. Line-up obfituje w światowej klasy artystów.
Line-up Orange Warsaw Festival 2024
Na głównej scenie „Orange Stage” wystąpią takie gwiazdy jak Nicki Minaj, powracająca po pięciu latach z nowym albumem „Pink Friday 2”, oraz Troye Sivan, którego energiczny singiel „Rush” z pewnością porwie publiczność do tańca. Obok nich zobaczymy m.in. The Prodigy, Skeptę, Yeata i Yungbluda. Na „Warsaw Stage” pojawią się Kenya Grace, Tommy Cash, Mrozu, Kwiat Jabłoni, Dawid Tyszkowski i wielu innych.
Pełen harmonogram festiwalu:
Piątek, 7 czerwca:
- Orange Stage: Yeat, The Prodigy, Skepta, Ken Carson, Yungblud
- Warsaw Stage: Kenya Grace, Tommy Cash, Mrozu, Kwiat Jabłoni, Dawid Tyszkowski
Sobota, 8 czerwca:
- Orange Stage: Nicki Minaj, Troye Sivan, Jungle, Omar Apollo
- Warsaw Stage: Jessie Ware, Libianca, PRO8L3M, Kaśka Sochacka, Nita
Na terenie festiwalu znajdą się dwie sceny koncertowe, budynek z silent disco, liczne stoiska z jedzeniem i piciem oraz atrakcje.
Dostępność i bezpieczeństwo
Festiwal jest dostępny dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, oferując brak barier architektonicznych, audiodeskrypcję wybranych koncertów, wsparcie asystenta oraz tłumaczenie na język migowy. Osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z Punktu Obsługi Priorytetowej.
Osoby z niepełnosprawnościami i ich osoby towarzyszące wchodzą na teren festiwalu przez Punkt Obsługi Priorytetowej – biały namiot przed bramkami. Można tam:
- Wymienić bilet N na opaskę festiwalową.
- Wziąć sprzęt do audiodeskrypcji.
- Rozmawiać w języku migowym.
- Wziąć słuchawki wyciszające.
- Uzyskać pomoc i asystę.
Można skorzystać z transportu wspieranego na terenie festiwalu, który zabierze uczestników spod głównej bramy Toru Wyścigów Konnych Służewiec na ulicy Puławskiej do Punktu Obsługi Priorytetowej. Wystarczy podejść do wolontariusza przy bramie i poprosić o pomoc.
Osoby z niepełnosprawnościami mogą korzystać ze specjalnej, szerszej bramki, przy której nie ma kolejek. Ochrona sprawdzi opaski festiwalowe i przeprowadzi kontrolę bezpieczeństwa.
Teren festiwalu odpowiednio przygotowany z utwardzonymi powierzchniami i rampami. Nie ma barier architektonicznych, co ułatwia przemieszczanie się.
Osoby potrzebujące asysty mogą skontaktować się z wolontariuszami festiwalowymi, którzy są przeszkoleni w komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami. Wolontariuszy można rozpoznać po czarnych lub pomarańczowych koszulkach z napisem „WOLONTARIUSZ” albo „WOLONTARIUSZ FUNDACJI ORANGE”. Pomoc można uzyskać od wolontariuszy oraz ochrony na terenie festiwalu na całym terenie, a także w Punkcie Obsługi Priorytetowej i na platformach przy scenach.
Strefy dostępności przy Orange Stage i Warsaw Stage oferują udogodnienia takie jak rampy, pętle indukcyjne, tłumaczenie na język migowy, słuchawki wyciszające, krzesła i dostęp do prądu. Obok znajdują się dostępne toalety, te przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami oznaczone będą piktogramami.
Osoby potrzebujące leków lub sprzętu medycznego powinny zgłosić to ochronie przy bramce festiwalowej i w Punkcie Obsługi Priorytetowej. Należy mieć przy sobie zaświadczenie od lekarza.
Osoby z czasową niepełnosprawnością mogą korzystać z transportu wspieranego i stref dostępności. Biletu N nie można jednak kupić w przypadku czasowej niepełnosprawności.