Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej otrzymał certyfikat „Szpital bez bólu”. Dostają go szpitale, które w najlepszy i najbardziej skuteczny sposób diagnozują i zmniejszają u pacjentów ból pooperacyjny oraz przewlekły.
Pacjenci mają prawo do uśmierzania bólu, a umożliwianie im korzystania z najlepszych dostępnych metod jest obowiązkiem personelu medycznego — na to zwracają uwagę lekarze ze Szpitala przy Karowej, który
29 października otrzymał certyfikat „Szpital bez bólu”.
Certyfikat to ważna informacja dla naszych pacjentek, powiedziała Marzena Sienicka, zastępca dyrektora do spraw pielęgniarstwa.
To bardzo ważna inicjatywa i ważne wyróżnienie, mające duży wpływ na pacjentów — podkreśla anestezjolog i zastępca dyrektora lecznicy, doktor Robert Jarzębski.
Dla personelu Szpitala przewidziane są okresowe szkolenia, aby stale mógł aktualizować swoją wiedzę i dostosowywać ją do najnowszych wytycznych.
Pacjentki placówki będą regularnie proszone o ocenę nasilenia bólu w skali od 1 do 10 oraz informowane o dostępnych metodach jego uśmierzania. U pacjentów po przebytych operacjach kontrola nastąpuje przed i po podaniu leku przeciwbólowego, minimum 4 razy na dobę. Eliminowanie bólu obejmuje farmakoterapię (dożylną i doustną), fizjoterapię oraz psychoterapię.
Certyfikat zachowuje ważność przez trzy lata.
Szpital przy Karowej jest też w pierwszej dziesiątce lecznic w Polsce z największym odsetkiem znieczuleń porodów.