Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Podcasty

fot. Radio Kolor

Kolor po godzinach: Ewa Ewart

Co jest najważniejsze w filmie dokumentalnym – temat czy bohater? Miedzy innymi na to pytanie odpowiedziała Ewa Ewart – dziennikarka, producentka filmów dokumentalnych.  

Kolor po godzinach: Herckeloty

Teatr improwizowany – czyli sztuka bez scenariusza, bez suflera i bez wyuczonych dialogów. Czym się jeszcze wyróżnia? W Radiu Kolor opowiedzieli o tym Gabriela Golińska oraz Adam Fidusiewicz – członkowie grupy Hercklekoty.   

Weekend z Kolorem: Marta Bąkowska, psycholog kliniczny dzieci i młodzieży

Jak wspierać dzieci i młodzież w pełnym wyzwań nowym roku szkolnym? Mówiła o tym Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny, specjalista psychologii klinicznej dzieci i młodzieży w Zakładzie Psychologii Zdrowia Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

fot. Radio Kolor

W dobrą stronę: Kataryniarz Jan

Kataryniarz Jan prosto z Rynku Starego Miasta opowiedział o swoim zamiłowaniu do warszawskiego folkloru.

Weekend z Kolorem: Michał Śmielak. Postrach

7 września odbyła się premiera nowej książki Michał Śmielaka pt. "Postrach". Tym razem autor, z pochodzenia sandomierzanin, umieścił akcję w Warszawie, gdzie na strzeżonych osiedlach dochodzi do porwań młodych dziewczyn, córek zamożnych rodziców. Książka dotyka lęków rodziców o bezpieczeństwo swoich dzieci, ale i pojawia się refleksja na temat tego, jak daleko możemy się posunąć w zemście, czy dla pieniędzy. 

Przemek Staroń: Oświata 2022 - Z pustego i Salomon nie naleje

Gościem Adama Gołaszewskiego był Przemek Staroń, z którym rozmawialiśmy o zamieszaniu w systemie oświaty u progu nowego roku szkolnego.

Weekend z Kolorem: Broad Peak. Darowane życie

Monika Witkowska w 2015 r. jako ósma Polka zakończyła zdobywanie Korony Ziemi, dokonując tego w wersji rozszerzonej (zdobywając nie 7, a 9 szczytów, czyli: Everest, Denali, Kilimandżaro, Mount Vinson, Elbrus, Piramida Carstensza, Mont Blanc, Aconcagua i Góra Kościuszki). W 2022 roku, którego patronką jest Wanda Rutkiewicz, Monika jako druga Polka w historii (po Wandzie Rutkiewicz) zdobyła K2. O tych wyczynach rozmawiamy przy okazji premiery jej najnowszej książki "Broad Peak. Darowane życie".

Weekend z Kolorem: Mały inżynier

Przyszłość to roboty, komputery, automatyzacja, dlatego tak ważne jest nastawienie na STEM, rozwijanie kompetencji kluczowych na rynku pracy. Jak zainteresować dziecko technologią, robotyką, programowaniem i naukami ścisłymi? Jak uczyć przedmiotów powszechnie uznawanych za trudne i nieprzyjemne w zupełnie innej formie oraz jak zorganizować przyjęcie urodzinowe inne niż wszystkie? O tym opowiedziała Joanna Szreder z Małego Inżyniera.

Weekend z Kolorem: Elżbieta Janicka, seksuolożka

W ramach kampanii realizowanej przez Fundację Mętlik w Głowie, 19 sierpnia w restauracji Florian odbędzie się kolejny event związany z kampanią Not perfect but HAPPY. Jedną z prelekcji, na temat zmysłowości i seksualności, wygłosi wtedy seksuolożka Ela Janicka. Dlaczego nie trzeba w sferze intymnosci dążyć do ideału i dlaczego nie jest nam to do szczęścia potrzebne - ekspertka wyjaśniła w Weekendzie z Kolorem.

Weekend z Kolorem: Masa Powstańcza 2022

W Weekendzie z Kolorem i z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zachęcamy do poznania historii walk Batalionu AK "Golski”. Szlakiem miejsc, których bronił batalion, 6 sierpnia o 17:00 wyruszy rowerowa Masa Powstańcza 2022.  O walkach powstańczych, historii oddziału i samej trasie opowie Piotr Wierzbicki, warszawski przewodnik, autor bloga Warszawa na wyrywki.

Weekend z Kolorem: Podróże kamperem

W ciągu ostatnich dwóch lat wzrosło zainteresowanie caravaningiem, a co za tym idzie - przybywa pól campingowych, dostosowanych do potrzeb podróżujących kamperami. Na co uważać, kiedy w podróż kamperem wyruszamy po raz pierwszy? Jakie kierunki w Polsce i na świecie warto wybrać i dlaczego? W Weekendzie z Kolorem wyjaśniał Jakub Kocjan z firmy KoKo Kamper.

Weekend z Kolorem: Joga Festiwal w Wierchomli

Przed nami Joga Festiwal - X Górski Maraton Jogi. Zapowiada się fantastyczny czas dla miłośników praktykowania różnych stylów jogi, medycyny chińskiej, ekologii, ajurwedy czy permakultury. O programie tygodniowego pobytu w przepięknie usytuowanym Hotelu Wierchomla opowiedzieli Justyna Gliwicz, dyrektor marketingu i sprzedaży Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort oraz Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel jogi, założyciel Portalu JOGA-JOGA.PL.

Weekend z Kolorem: OneYoga

Jakie są korzyści z praktykowania jogi? Jak zacząć swoją przygodę z nią, żeby się nie zrazić już na samym początku? Dlaczego joga jest dobra dla kręgosłupa, w sytuacji przebodźcowania i dla odkrywania własnej sensualności? Posłuchajcie rozmowy z Małgorzatą i Przemkiem Lewandowskimi, instruktorami ze szkoły jogi w Warszawie - OneYoga.

Weekend z Kolorem: Not PERFECT but HAPPY

Za nami inauguracja kampanii społecznej pod hasłem "Not PERFECT but HAPPY", której organizatorzy przekonują, że nie trzeba być perfekcyjną, by być szczęśliwą. O wsparciu dla osób będących na rozstaju dróg zawodowych czy prywatnych opowiedziała prezeska i założycielka Fundacji Mętlik w Głowie - Agnieszka Dąbrowska.

fot. Radio Kolor

Lato w wielkim mieście: Julia Kamińska

Julia Kamińska pokazała się ostatnio w nowej, muzycznej roli. Artystka pracuje aktualnie nad swoją debiutancką płytą, a zapowiada ją nastrojowy singiel nagrany ze Skubasem. O tym jaki będzie jej album, czego się boi i co daje jej najwięcej satysfakcji, Julia Kamińska opowiedziała Martynie Wawryło. 

Weekend z Kolorem: Latający Teatr Sztuki Ciała

Lato to doskonały czas na spotkanie z teatrem w plenerze. W tym sezonie Latający Teatr Sztuki Ciała proponuje tzw. spektakle najnajowe, ale też dla dorosłej publiczności. O "Krążku" i "Klaunadzie" opowiedziały Anna Ługowska i Katarzyna Rychowiecka.

Weekend z Kolorem: Motyl w środku zimy

Krystyna Woźniak-Trzosek to polonistka i dziennikarka zasłużona w promowaniu polskiej kultury, gospodarki i polskiego biznesu na świecie. Z tego powodu jako redaktor naczelna magazynu Polish Market otrzymała od prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi. Książka „Motyl w środku zimy” to jej książka wspomnieniowa, która, mimo wyraźnie autobiograficznego charakteru, ukazuje czasy PRL-u, okresu transformacji ustrojowej, ale też obecną polską rzeczywistość społeczno-gospodarczą.

Weekend z Kolorem: Co się kryje w gofrze i orzeszkach w karmelu?

Wakacyjne grzeszki żywieniowe... A może wcale nie takie grzeszki? Co się kryje w orzeszkach w karmelu i gofrach jedzonych podczas urlopu nad morzem? Jakich ryb unikać w nadmorskich barach ze względu na zawarte w nich toksyny? Na te pytania odpowiedziała Weronika Gwioździk, dietetyk kliniczny i psychodietetyk z MajAcademy. 

Lato w wielkim mieście: Edyta Jungowska

Edyta Jungowska, wraca na duży ekran. Ostatnio można oglądać ją w filmie familijnym „Detektyw Bruno”, ale i posłuchać w fantastycznych audiobookach. Za nami premiera „Niekończącej się historii”, którą można np. zabrać ze sobą w wakacyjną drogę.

W studiu Radia Kolor Edyta Jungowska, oprócz historii filmowo książkowych opowiedziała także o tym co ceni w Warszawie i czy zdarza się, że widzowie mylą ją z postaciami filmowymi.

Weekend z Kolorem: Jednodniówki z Warszawy

Bagno Całowanie, Pałac Młochów, Park Romantyczny... gdzie można wyrwać się na jeden dzień z Warszawy, dojechac rowerem, pociągiem, samochodem czy ze spacerówką i przeżyć ekscytującą przygodę? Do lokalnego podróżowania i ekonomicznego podróżowania zachęca Beata z bloga "Jednodniówki z Warszawy".

Lato w wielkim mieście: Anna Król

Dziesiąty Międzynarodowy Duży Festiwal Czytania potrwa od 24 do 26 czerwca. W tym roku powraca do formuły spotkań na żywo, bez transmisji. Osobiście będzie można spotkać i posłuchać pisarzy z Polski i ze świata. W programie także inspirowane literaturą widowiska, dyskusje, zabawy i spacery. W naszym studiu o szczegółach wydarzenia opowiedziała Anna Król - dyrektorka festiwalu.

Weekend z Kolorem: Paweł Góral

Szekspir powraca do Wilanowa! Już 24 czerwca o 19:30 na plenerowej scenie w Ogrodach Pałacu w Wilanowie zobaczymy "Sen nocy letniej". O plenerowych spektaklach z Szekspirem opowiedział Paweł Góral. Spektakle są darmowe, ale obowiązują zapisy drogą mailową. Szczegóły w rozmowie z aktorem.

Weekend z Kolorem: Nowe miejsce spotkań na Sadybie

Na Skwerze Ormiańskim na Sadybie powstaje pawilon, nowe miejsce międzypokoleniowej aktywacji. Ma być czymś pomiędzy klubem sąsiedzkim, domem kultury i kawiarnią. Budowany jest ze środków budżetu obywatelskiego, a o tym, co się w nim bedzie działo - opowiedziała Katarzyna Szczepaniak z Akademii znajomych. 

Weekend z Kolorem: "Osobni"

On - Mateusz, dyrektor handlowy w pewnej międzynarodowej korporacji, wiedzie w Warszawie hulaszcze życie, niemłodego już singla i unika bliskich relacji. Ona - Kinga, biegaczka amatorka, do tej pory sprawna i silna, przerażona zbliżającą się menopauzą, ucieka z miasta, by w beskidzkiej ciszy odzyskać spokój. Na drodze obojga pojawia się dziecko z góralskiej wioski. Co wyniknie z tej znajomości? Katarzyna Franus przenosi nas z Warszawy na malownicze tereny Żywiecczyzny, gdzie toczy się akcja jej debiutanckiej książki. Opowiedziała o niej w rozmowie z Justyną Sokołowską.

Weekend z Kolorem: Mirosław Ziomek, dyrygent i kierownik chóru Mazowsze

Mazowsze od 75 lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury. Co świadczy o jego wyjątkowości? Kto ma szansę dostać się do zespołu i ile osób tworzy zespół pieśni i tańca? Dlaczego chór musi umieć tańczyć, a tancerze śpiewać? Jakie atrakcje czekają na pikniku rodzinnym z zespołem Mazowsze w ten weekend? O tym opowiedział Mirosław Ziomek, kierownik i dyrygent chóru zespołu Mazowsze.

Weekend z Kolorem: Sieć Narcyza

Osobę o typie Narcyza (skupionej na sobie, przekonanej o swojej wyjątkowości, uzależniającej od siebie innych) można spotkać w życiu zawodowym, ale i uczuciowym. Statystycznie częściej taki typ osobowości występuje u mężczyzn niż u kobiet. Jak go rozpoznać? Dlaczego kobiety silne i niezależne wpadają w sidła Narcyza? Dlaczego wyjście z takiej toksycznej relacji jest trudne? Jak o siebie zawalczyć? O tym opowiedziała Agata Zych, psycholożka, coach, dziennikarka i autorka ksiażki "Sieć Narcyza", której Radio Kolor jest patronem medialnym. 

Zbawienie w pracy: Piotr Głowacki

W kinach można już oglądać nowy, polski film familijny pod tytułem "Detektyw Bruno". Film o emocjach, stracie, kłamstwie, ale i Warszawie. W roli głównej można zobaczyć Piotra Głowackiego, który opowiedział między innymi o tym, kto wspinał się na hotel Polonia oraz jak pracuje się z dzieciakami.

Weekend z Kolorem: Jak wydać książkę?

Wiele osób marzy, by zadebiutować jako pisarz czy pisarka. Jednak napisanie samej książki to dopiero połowa sukcesu. Na co powinni być przygotowani debiutanci? Zdradził to Mikołaj Milcke, który ma na swoim koncie takie książki jak m.in. "Chyba strzelę focha", "Nie w moim typie", "Trzy po trzy", "Gej w wielkim mieście" czy "Różowe kartoteki". W tej chwili dziennikarz pracuje nad swoją siódmą powieścią. Pretekstem do rozmowy o doświadczeniach autora zdobytych na rynku wydawniczym były odbywające się w Warszawie Targi Książki. 

fot. Julita Delbar

Zbawienie w pracy: Justyna Bednarek

Są takie książki dla dzieci, na których ciąg dalszy czekają i dorośli. Tak też jest z "Niesamowitymi przygodami skarpetek" Justyny Bednarek. Jaki był początek tych opowieści? Czy jest w nich choć ziarno prawdy i skąd wziął się Pinkerton? O tym Justyna Bednarek opowiedziała Martynie Wawryło.

Z autorką będzie można spotkać się w czasie tegorocznych Targów Książki.

W dobrą stronę: Katarzyna Boni

Na Jazdowie kilka dni temu stanął telefon, który posłuży do rozmawiania ze zmarłymi. Gościem Radia Kolory była Katarzyna Boni – pisarka, reporterka i pomysłodawczyni Telefonu na Wietrze.

Weekend z Kolorem: Wysoka wrażliwość

Świetnie odczytujesz i chłoniesz nastroje innych ludzi? Nieustannie wszystko analizujesz, a nadmiar bodźców cię męczy? Wrażliwość przetwarzania sensorycznego, czyli wysoka wrażliwość (WWO) to cecha 20 proc. społeczeństwa. Jak uczynić z niej atut, by móc funkcjonować prywatnie i zawodowo bez nadmiernego przejmowania się wszystkimi i wszystkim dookoła - o tym opowiedziała Joanna Kozłowska, autorka bloga "Dziewczyno działaj" oraz książki "Wysoka wrażliwość. Poradnik dla tych, którzy czują za dużo". 

Weekend z Kolorem: Światowy Dzień Kosmosu

Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach odkryć naukowych i owocnych poszukiwań życiodajnej wody w kosmosie. Co nam da taka wiedza? Czy sektor kosmiczny ma w Polsce potencjał? Czy polscy naukowcy mają szansę na ciekawy zawód i dobre zarobki? Przemysław Rudź z Polskiej Agencji Kosmicznej odpowiedział na te i inne pytania, a pretekstem do rozmowy był Światowy Dzień Kosmosu, który obchodzimy 21 maja.

Weekend z Kolorem: Magdalena Lamparska

Magdalena Lamparska należy do najbardziej topowych aktorek, więc nic dziwnego, że można oglądać ją teraz aż w trzech produkcjach Netflixa.  Mało tego, zobaczymy ją też na deskach stołecznych teatrów:  Teatru Polonia, Och Teatru oraz Teatru Mała Warszawa. Aktorka realizuje się zawodowo, pisząc książki, scenariusze i HERstorie w ramach projektów Fundacji Girlsy. A o czym jeszcze marzy młoda, ambitna mama? - zdradziła to w rozmowie z Radiem Kolor.

Weekend z Kolorem: Monika Anna Popowicz

11 maja br. o godz. 19:00 startuje 20. jubileuszowa Aukcja Charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” organizowana przez Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei. Aukcji towarzyszyć będzie pokaz przedaukcyjny dzieł, o której opowiedziała Prezes Fundacji Monika Anna Popowicz.

Zbawienie w pracy: Monika Sobień Górska

„Polscy miliarderzy. Ich żony, dzieci, pieniądze" -​ to tytuł najnowszej książki Moniki Sobień-Górskiej. Jak żyją więc polscy miliarderzy? Czy pieniądze rzeczywiście dają im szczęście? Jak do tego tematu podchodzą ich bliscy? O tym w Radiu Kolor opowiadała autorka - Monika Sobień-Górska.

Weekend z Kolorem: Piotr Kościelny

Wschowa to spokojne, niewielkie miasto, którego sielankę przerywają dwie zagadkowe śmierci. Na swoje życie targnęli się były nauczyciel i ksiądz miejscowej parafii... Sprawę bada policjantka, Marta Lipowicz. W sieć powiązań, sytuacji i mrocznych wydarzeń wprowadza nas Piotr Kościelny z zawodu prywatny detektyw, pisarz z zamiłowania. O swoim najnowszym thrillerze pt."Dom" opowiedział na 103FM. Radio Kolor jest patronem medialnym książki.

Weekend z Kolorem: Sylwia Majcher

Jakie świąteczne dania sprzyjają mądremu gospodarowaniu żywnością? Co zrobić z nadwyżką warzyw przygotowanych na sałatkę jarzynową? O Wielkanocy w stylu zero waste rozmawialiśmy z Sylwią Majcher, edukatorką ekologiczną, autorką wielu książek na temat niemarnowania żywności.

W dobrą stronę: Kinga Ilgner

Kultura Otwarta - nie tylko na teatr. Rozmowa z Kingą Ilgner 

Weekend z Kolorem: Ewa Ziętek

Ewa Ziętek w swojej karierze aktorskiej związana była z wieloma stołecznymi teatrami: Teatrem Narodowym, Teatrem Rozmaitości oraz Teatrem Dramatycznym. Zadebiutowała 50 lat temu rolą Panny Młodej u Andrzej Wajdy w słynnej ekranizacji „Wesela” Wyspiańskiego. Z okazji jubileuszu pracy scenicznej, w Teatrze Kwadrat można oglądać monodram z jej udziałem pt. „Nieostrość widzenia”. Inspiracją do jego powstania była historia Zofii Książek-Bregułowej, poetki, łączniczki AK, niewidomej aktorki. O sztuce opowiedzieli nam Ewa Ziętek i Remigiusz Grzela, dramaturg.

W dobrą stronę: Ostap Junko

Jak nie dać się dezinformacji? Rozmowa z twórcą Ukraińskiego Telegrafu - Ostapem Junko.

Weekend z Kolorem: Adela Parchimowicz

Adela Parchimowicz jest pierwszą w Polsce asystentką zaręczynową. W rozmowie z nami podpowiada, czy Warszawa ma potencjał do organizacji nietuzinkowych zaręczyn. Mówi też o kobietach, które przejmują inicjatywę w kwestii oświadczyn i o osobach, dla których data zaręczyn jest szczególnie ważna.

Weekend z Kolorem: Jan Piotrowski

Jak Dzielnica Wisła i tereny wokół warszawskiego odcinka rzeki będą się zmieniać w kolejnych miesiącach? Jakie czekają nas tu atrakcje w sezonie wiosenno-letnim? Na te i inne pytania odpowiada Jan Piotrowski, Pełnomocnik Prezydenta Warszawy ds. Wisły.

Kolor po godzinach: Project Room w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

O wyjątkowej ekspozycji "Droga" Pawła Łubkowskiego w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski opowiadała w Radiu Kolor Krystyna Różańska - Gorgolewska, kuratorka Project Roomu.

W dobrą stronę: Piotr Przybyłek i Gabriel Bernat

„Gwiazdorskie Rozmowy” - o projekcie opowiadają Piotr Przybyłek i Gabriel Bernat.

fot. Przemek Pączkowski

Tytus Brzozowski

Tytus Brzozowski to architekt, akwarelista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Twórca najbardziej rozpoznawalnych antysmogowych murali warszawskich opowiedział w Radiu Kolor o sobie, swojej twórczości i aukcji najnowszego obrazu pn. "Kijów-Warszawa". W ten sposób artysta chce okazać swoje wsparcie Ukrainie.

W dobrą stronę: Katarzyna Katana

Darmowy radca prawny? To w Warszawie możliwe! - Rozmowa z mecenas Katarzyną Kataną.

Weekend z Kolorem: Karolina Rudnicka

Floratorium na warszawskim Żoliborzu to miejsce, gdzie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia z roślinami w roli głównej. Jednym z nich jest akcja pod hasłem "Zielony weteran", której celem jest odratowanie uschniętych w warszawskich biurach kwiatów doniczkowych. Poza tym stworzono też strefę relaksu, w której można w otoczeniu tropikalnych roślin korzystać ze światła emitowanego przez lampy medyczne. O misji i pasji do roślin opowiedziała Radiu Kolor Karolina Rudnicka.

Dzień barwny: Marcin Harasimowicz

Akademia Piłkarska Legii Warszawa wraz z Legia Soccer Schools zapraszają dzieci z Ukrainy na darmowe treningi piłkarskie, w ramach akcji #GotowiDoPomocy uchodźcom z Ukrainy”. Pierwsze zajęcia odbędą się 10 i 11 marca, jak powiedział Radiu Kolor Marcin Harasimowicz.

Dzień barwny: Patryk Michalski

Ukraińskie dzieci starają się być bardzo dzielne - Patryk Michalski, dziennikarz i korespondent wojenny Wirtualnej Polski, opowiedział w Radiu Kolor o tym, jak dzieci probują poradzić sobie z emocjami dotyczącymi wojny.

Weekend z Kolorem: „Zwolnieni z Teorii”

„Zwolnieni z Teorii” to olimpiada, dzięki której młodzież może zdobywać praktykę w prowadzeniu projektów i zdobyć międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami. Martyna i Iga, dwie uczennice XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, w ramach olimpiady realizują projekt "Kiedy? Gdzie? Jak?", który ma pomóc ich rówieśnikom nauczyć się zarządzać czasem. Jak zauważyły, nikt tego nie uczy w szkole, a umiejętność ta przydaje się w codziennym życiu. 

Antoni Świderek - prezes Fundacji Bez Mamy i Taty

Radio Kolor razem z fundacją "Bez Mamy i Taty" organizuje zbiórkę darów dla uciekających przed wojną na Ukrainie. O akcji opowiedział Antoni Świderek - prezes fundacji.

dr Monika Kacprzak, Rzecznik Prasowy Unicef Polska

My pomagamy tu na miejscu, a Unicef działa na terenach objętych wojną. 7,5 mln dzieci w Ukrainie potrzebuje pomocy. Obecne wsparcie obejmuje transport czystej wody oraz pomoc medyczną, higieniczną i edukacyjną dla poszkodowanej przez działania wojenne społeczności. Jak można wesprzeć działania Unicef na terenie Ukrainy i pomóc dzieciom - wyjaśniła dr Monika Kacprzak, Rzecznik Prasowy Unicef Polska.

Zacznij z Kolorem: Ewa Waligóra

Naszym gościem była Ewa Waligóra - przewodniczka z wieloletnim doświadczeniem, a poza tym autorka kryminału „Zabójcza Wycieczka” (w którym praca przewodnika też znalazła swoje miejsce w fabule). Porozmawialiśmy o tym jaki przewodnik, to przewodnik idealny, a także jakie miejsca warto zobaczyć w Warszawie, chociaż nie jest to może wcale takie oczywiste. Miłego zwiedzania.

Weekend z Kolorem: Poliksena Artecka

Praca megafonistki ma ogromne znaczenie z punktu widzenia pasażera. Opowiedziała nam o tym Poliksena Artecka, niegdyś megafonistka z Dworca Centralnego, a obecnie studentka Politechniki Warszawskiej i zwrotnicza na stacji Warszawa Główna.

Weekend z Kolorem: Tadeusz Łysiak, Anna Dzieduszycka

Film „Sukienka” Tadeusza Łysiaka jest nominowany do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski. To praca studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej, która porusza temat samotności, potrzeby miłości, bliskości, siły kobiet. Bohaterka filmu jest osobą niskorosłą, a główną rolę zagrała Anna Dzieduszycka. Przed wylotem do Los Angeles Tadeusz i Ania opowiedzieli nam o pracy na planie i trudnych momentach. 

Zbawienie w pracy: Muniek Staszczyk

Muniek Staszczyk razem T.Love w tym roku świętuje swoje 40-lecie. Z tej okazji zespół wydaje płytę „Hau Hau”, której premiera zaplanowana jest na 22 kwietnia. Taki jubileusz także to dobra okazja, żeby porozmawiać o tym jak robiło się muzykę w czasie wojennym w Polsce, ale i o tym który tekst T.Love zachwalała Agnieszka Osiecka. W studiu Radia Kolor Muniek Staszczyk opowiedział również o trasie koncertowej, gościach i o tym komu w Warszawie wierzyć, jeśli chodzi o muzykę.

W dobrą stronę: Jakub Bąbik

Co ma na celu projekt pt. "Śródmiejskie Mokradła"? Na to pytanie odpowiedział Jakub Bąbik - współautor inicjatywy.

Dzień barwny: Joanna Maja Glensk

Dlaczego kot miauczy? Czy zawsze, kiedy mruczy, jest zadowolony? W Światowym Dniu Kota przyglądamy się kocim zwyczajom i zachowaniom razem z Joanną Mają Glensk, dyplomowaną behawiorystką zwierząt i technikiem weterynarii.

Kolor po godzinach: Piotr Borkowski

O poemacie "W stronę Bacha" w Radiu Kolor opowiadał autor - Piotr Borkowski.

Zbawienie w pracy: Magdalena Rogalska

Co zrobić, kiedy dziecko trafia na kwarantannę bądź izolację? Z jakich prawych rozwiązań może skorzystać Opiekun? Jakie przysługują nam prawa i kiedy nie można pobrać dodatkowej opieki nad dzieckiem? Na te pytania w Radiu Kolor odpowiedziała Radca Prawny - mecenas Magdalena Rogalska.

Weekend z Kolorem: Zuzanna Czapska

Za nami ceremonia otwarcia XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, w których debiutuje 23-letnia Zuzanna Czapska – mistrzyni Polski w slalomie i slalomie równoległym. Warszawianka wystartuje w slalomie gigancie 7 lutego oraz w slalomie 9 lutego. 

Kolor po godzinach: Klaudia Szafrańska

O swoim najnowszym singlu "Nucę to od lat" w Radiu Kolor opowiedziała Klaudia Szafrańska.

W dobrą stronę: Arkadiusz Rączkowski

Zgubiłem – co dalej? Rozmowa z głównym inspektorem Biura Rzeczy Znalezionych w Warszawie - Arkadiuszem Rączkowskim.

Kolor po godzinach: Patrycja Markowska

Patrycja Markowska opowiedziała w Radiu Kolor o swoim najnowszym singlu "Wilczy Pęd".

Kolor po godzinach: Project Room w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

O wystawie prac Marii Eleny Bonet w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski opowiadała w Radiu Kolor Krystyna Różańska - Gorgolewska, kuratorka Project Roomu.

Dzień barwny: Karolina Centkowska

Veganuary (wegański styczeń) to coroczne wyzwanie i zachęta do podjęcia roślinnej diety w styczniu, do czego rokrocznie przekonuje się coraz więcej osób (ponad pół miliona w 2021). O Veganuary oraz jego polskim odpowiedniku opowiadała Karolina Centkowska z Roślinniejemy i RoślinneWyzwanie.pl.

W dobrą stronę: dr Krzysztof Kandefer

Czym jest Polski Ład? I jakie zmiany dotkną przeciętnego „Kowalskiego”? O tym dr Krzysztof Kandefer - dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

Zbawienie w pracy: Hanka Warszawianka

17 stycznia w Pałacu Szustra odbędzie się wykład pod tytułem: „Sztuka cenniejsza niż złoto. Wielkie zagadki, wielkie tajemnice”. O szczegółach wydarzenia opowiedziała Hanka Warszawianka.

Zbawienie w pracy: Monika Knap

Praca przyszłości - w jaki sposób dokonuje się zawodowych prognoz na świecie i kto się tym zajmuje? Jak wyglądają trendy na najbliższy czas? Jaki jest kierunek?  Czy też w końcu jaki właściwie powinien być prawcownik przyszłości. O tym w Radiu Kolor rozmawialiśmy z Moniką Knap - prezesem firmy doradczej KNAP Consultants, ekspertem ds. doradztwa strategiczego HR z 20 letnim stażem oraz wykładowczyni Uniwesytetu Otwartego Uniwerystetu Warszawskiego w obszarze "Future of JOBS - praca i kompetencje przyszłości".

Cukier w Radiu Kolor

O swoim najnowszym singlu "Pałac" w Radiu Kolor opowiadał duet
Cukier.

Baranovski w Zbawieniu w pracy

We wtorek 02.11.2021 r. gościem Martyny Wawryło był Wojtek Baranowski, który opowiedział o swoim nowym krążku "Baranovski 2".

Bartek Królik w Radiu Kolor

W sobotę 25.09.2021 r. gościem Piotra Taraszki był Bartek Królik.

Monika i Robert Górscy o "Państwie z kartonu"

Co może zrobić małżeństwo zamknięte w czterech ścaniach? Jeśli to małżeństwo Górskich - może np. stworzyć serial komórkowy! Z przebojową parą porozmawialiśmy o ich najnowszym dziele.

Katarzyna Bosacka: kwarantanna w kuchni i z rodziną

Jak czas kwarantanny spędza dziennikarka TTV Katarzyna Bosacka? Autorka kanału EkoBosacka na Youtube podzieliła się z nami swoimi sposobami na spędzanie czasu.

Emilian Kamiński: teatr trwa od tysiącleci i przetrwa

27. marca obchodzimy Światowy Dzień Teatr. Tego dnia Teatr Kamienica świętuje także swoje urodziny. W tym roku - w ciężkich okolicznościach. O sytuacji teatru rozmawiliśmy z jego dyrektorem i założycielem - Emilianem Kamińskim.

Łukasz Grass: sport w wersji domowej

Jak pandemia zmienia życie sportowców? Jak zmotywować się do ćwiczeń w domu? Rozmawialiśmy o tym z dziennikarzem i triathlonistą - Łukaszem Grassem.

Rozmowy do syta: Katarzyna i Franek Bosaccy

W święta na stole może być i pysznie i zdrowo. I wesoło, o co zadbali w naszym studiu Katarzyna Bosacka wraz z synem Frankiem.

Rozmowy do syta: Karol Okrasa

W naszym świątecznym cyklu Karol Okrasa opowiedział nam m.in. o nieco zapomnianych wigilijnych smakach na polskich stołach.

Rozmowy do syta: Agnieszka i Marcin Kręgliccy

Od ponad 30 lat karmią warszawiaków w swoich kultowych restauracjach. Zdradzili nam jak prezentują się ich świąteczne stoły. Te "zawodowe" i prywatne.

Rozmowy do syta: Monika i Robert Górscy

W święta w Kolorze przemówił Prezes! Wysłuchaliśmy bacznie jego apelu. Zdradził przy okazji kulisy powstawania książki "Jak zostałem prezesem".

Polityczne kłótnie przy świątecznym stole

Polityka niszczy święta nad Wisłą od lat. Jak rozbroić bombę zanim wybuchnie? ;) Zapytaliśmy o to Agnieszkę Gozdyrę, której polityczne emocje przy stole towarzyszą nieustannie w programie "Polityka na ostro" w Polsat News. 

Baranovski gościem Zbawienia w pracy

W dniu premiery swojej debiutanckiej płyty "Zbiór" Baranovski odwiedził Martynę Wawryło.

fot. Radio Kolor

Natalia Zastępa i Karolina Czarnecka

W ostatnim wydaniu "Wpół do weekendu" Konrad Czubaj spotkał się z autorką hitu "Nie żałuję" - Natalią Zastępa oraz aktorką i piosenkarką Karoliną Czarnecką.

fot. Radio Kolor

Baranovski i John Porter

Gośćmi Konrada Czubaja w kolejnym wydaniu „Wpół do weekendu” byli muzycy BARANOVSKi i John Porter.

fot. Radio Kolor

Marcin Perchuć, Sasha Strunin i Michał Urbaniak

Gośćmi programu "Wpół do weekendu" w Iluzjon Cafe Barze byli aktor Marcin Perchuć, piosenkarka Sasha Strunin oraz legenda polskiego jazzu Michał Urbaniak.

fot. Radio Kolor

Otar Saralidze, Weronika Nockowska, Rafał Rutkowski i Izabela Dąbrowska

Gośćmi kolejnego wydania "Wpół do weekendu" byli aktorzy Och Teatru: Otar Saralidze, Weronika Nockowska oraz Rafał Rutkowski i Izabela Dąbrowska.

Agnieszka Hyży, Jacek Lenartowicz

Gośćmi programu Wpół do weekendu w L'arc Varsovie była dziennikarka Agnieszka Hyży oraz aktor Jacek Lenartowicz.

Paweł Domagała w Mobilizacji

Paweł Domagała, czyli zdobywca tegorocznej Grubej Ryby w kategorii Przebojowy Głos był gościem Mobilizacji w Radiu Kolor. Przy okazji odbioru nagrody porozmawialiśmy o jego sukcesie i najbliższych planach muzycznych. Posłuchajcie!

Rozmowy do syta 26.12.2018 cz.2

Gościem Anety i Jana Kuroniów była Karolina Ferenstein - Kraśko.

Rozmowy do syta 26.12.2018 cz.1

Aneta i Jan Kuroniowie przy świątecznym stole spotkali się z Dorotą Wellman.

Rozmowy do syta 25.12.2018 cz.1

Gościem programu Anety i Jana Kuroniów była Lara Gessler. Posłuchaj z czym kojarzą jej się Święta Bożego Narodzenia. 

Rozmowy do syta 25.12.2018 cz.2

Aneta i Jan Kuroniowie przy świątecznym stole porozmawiali z aktorem Łukaszem Nowickim. Rozmowa dotyczyła między innymi świątecznych potraw i tradycji. 

Wpół do weekendu w L'avanti: Katarzyna Grochola

Ostatnim gościem Ali i Duna w audycji Wpół do weekendu była pisarka i autorka bestsellerowych powieści  - Katarzyna Grochola. 

Wpół do weekendu w Prime Cut: Paulina Holtz

Kolejnym gościem Wpół do weekendu była aktorka Paulina Holtz.

Wpół do weekendu w Soto Sushi: Daria Widawska

Kolejnym gościem Wpół do weekendu w Soto Sushi była Daria Widawska. 

Wpół do weekendu w Soto Sushi: Kasia Kwiatkowska i Artur Chamski

Za nami kolejne wydanie Wpół do weekendu. Gośćmi Ali i Duna byli aktorzy - Kasia Kwiatkowska i Artur Chamski. 

Wpół do weekendu w Rejczel: Lanberry

Gościem Wpół do weekendu była Lanberry. O co zapytali ją Ala i Duno? Posłuchaj! 

Wpół do weekendu w Tchibo: Emilian Kamiński

Kolejnym gościem trzeciego wydania Wpół do weekendu był aktor Emilian Kamiński.

Wpół do weekendu w L'arc Varsovie: Katarzyna Miller

Gościem premierowego odcinka Wpół do weekendu w restauracji L'arc Varsovie była Katarzyna Miller. 

Sting i Shaggy w Kolorze

Łączy ich miłość do muzyki i Jamajki, a owocem tej miłości jest najnowszy album "44/876". O samej płycie, ale także ciągłej nauce i zaskakiwaniu opowiadali w Radiu Kolor.

Rozmawiał Konrad Czubaj.

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => podcast [_controller:protected] => podcast [_action:protected] => list [_uri:protected] => podcasty/2 [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [page] => 2 [uri] => podcasty/2 [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( [grupa] => 12 ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1701947023 ) )