Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Podcasty

Stolica historii 18.03.2023

Co wydarzyło się w budynkach Uniwersytetu Warszawskiego w marcu 1945 roku? Tajemnicę zdradzi Robert Gawkowski z Towarzystwa Miłośników Historii.

Stolica historii 11.03.2023

W tym roku obchodzimy 160 rocznicę Powstania Styczniowego. W dzisiejszym wydaniu Stolicy historii poświęcimy warszawiankom, które brały udział w tym wydarzeniu. Zaprasza Agnieszka Cubała.  

Stolica historii 04.03.2023

Dziś będzie o „kościele wędrowniczku”, który przez lata wędrował po Mazowszu. Swoją wędrówkę rozpoczął Zatorach koło Pułtuska. W jakich innych miejscach się pojawił i gdzie dzisiaj się znajduje? O tym Maria Weronika Kmoch – historyczka i regionalistka.

Stolica historii 25.02.2023

„O warszawiakach nad Sekwaną”. O co dokładnie chodzi? Wyjaśnia Sławomir Górzyński z Towarzystwa Miłośników Historii.

Stolica historii 18.02.2023

Dzisiaj Hanka Warszawianka przybliżyła historię ulicy Chocimskiej, która ma „słodko-gorzką” historię. Dlaczego tak jest? O tym w Stolicy historii.

Stolica historii 11.02.2023

Zofia Chyra-Rolicz przybliżyła postać Marii Konopnickiej, która przeprowadziła się do Warszawy w wieku 36 lat. Jak wyglądało jej życie w stolicy, czym się zajmowała? O tym w najnowszym wydaniu Stolicy historii.

Stolica historii 04.02.2023

W 1935 roku zarząd miejski Warszawy opracował mapy przyszłości. Czy wizje pokryły się z rzeczywistością? O Tym w najnowszym wydaniu Stolicy historii.

Stolica historii 28.01.2023

Powracamy do zimowych atrakcji Warszawy. W dzisiejszym odcinku Hanna Dzielińska (Hanka Warszawianka) opowiedziała o Palais de Glace, czyli o całorocznym lodowisku, które funkcjonowało przy Pałacu Kossakowskich.

Stolica historii 21.01.2023

Fryderyk Skarbek – ojciec polskiej myśli ekonomicznej. Pochodził z Torunia, ale uznawał się za warszawianina. Dlaczego tak było? Więcej o tej postaci w najnowszym wydaniu Stolicy historii.

Stolica historii 14.01.2023

Gdzie w latach ubiegłych w Warszawie uprawiano sporty zimowe? Czy wiedzieliście, że na Mokotowie znajdowała się skocznia narciarska, która funkcjonowała również latem? Te i inne ciekawostki opowiedziała Hanna Dzielińska, czyli Hanka Warszawianka.

Stolica historii 07.01.2023

„Królowa kanałów”, takim przydomkiem była określana Natalia Sendys – uczestniczka Powstania Warszawskiego. Jej postać przybliżyła Agnieszka Cubała - autorka książek o Powstaniu Warszawskim.

Stolica historii 31.12.2022

W jaki sposób powstawała mapa Warszawy? Okazuje się, że nie brakowało na niej fikcyjnych obiektów. Więcej w najnowszym wydaniu Stolicy historii w Radiu Kolor.

Stolica historii 24.12.2022

Agnieszka Cubała z Towarzystwa Miłośników Historii zaprasza na świąteczne wydanie Stolicy historii, w którym opowiedziała, jak Warszawiacy obchodzili ten wyjątkowy czas w czasie okupacji wojennej.

Stolica historii 17.12.2022

Dzisiejsze wydanie Stolicy historii poświęcono postaci Stefana Starzyńskiego. Tę postać przybliżyła dr Beata Michalec.

Stolica historii 10.12.2022

Dzisiejsze wydanie Stolicy historii poświęcono dwóm charakterystycznym postaciom sportu - Stanisławie Walasiewicz – popularnej biegaczce w czasach przedwojennych oraz Zofii Smętek – oszczepniczce i tenisistce stołowej. Ich życiorysy przytoczył Robert Gawkowski z Towarzystwa Miłośników Historii.

Stolica historii 03.12.2022

Zapraszamy na kolejne wydanie Stolicy historii. W dzisiejszym odcinku usłyszycie o Tekli Bądarzewskiej-Baranowskiej.

Stolica historii 26.11.2022

Co łączy Warszawę z Wenecją? Na to pytanie odpowiedział Adam Tyszkiewicz z Towarzystwa Miłośników Historii.

Stolica historii 19.11.2022

W dzisiejszym odcinku Piotr Jamski z Towarzystwa Miłośników Historii zaznajomił nas z historią budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

Stolica historii 12.11.2022

Zapraszamy na wyjątkowe wydanie Stolicy historii. W dzisiejszym programie usłyszymy historię Franciszka Kozakowskiego – poligrafa Wytwórni Papierów Wartościowych, który pracował tam w czasie okupacji. Opowieść przytoczył Juliusz Kulesza – były żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego.

Stolica historii 05.11.2022

„Rosjanin z urodzenia, Polak z wyboru”. Tak można określić postać Jerzego Bułanowa, którego postać przybliżył Robert Gawkowski z Towarzystwa Miłośników Historii.

Stolica historii 29.10.2022

W dzisiejszym odcinku Adam Tyszkiewicz z Towarzystwa Miłośników Historii opowiedział o plagach i zarazach, które w przeszłości nawiedzały Warszawę.

Stolica historii 22.10.2022

Dziś przypada setna rocznica urodzin profesora Zbigniewa Wójcika – historyka i wieloletniego członka Towarzystwa Miłośników Historii. To dobra okazja, aby nieco przybliżyć tę postać, którą przedstawił Tomasz Siewierski.

Stolica historii 15.10.2022

W dzisiejszym odcinku Piotr Jamski z Towarzystwa Miłośników Historii zabrał nas do XIX wieku i przybliżył historię budowy cerkwi na warszawskich ulicach.

Stolica historii 08.10.2022

W soboty o 15:15 zapraszamy na Stolicę Historii, czyli cykl historycznych opowieści ekspertów z Towarzystwa Miłośników Historii w Warszawie. W pierwszym wydaniu Robert Gawkowski opowiedział o życiu mieszkańców stolicy w okresie Polski Ludowej.

 

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => podcast [_controller:protected] => podcast [_action:protected] => list [_uri:protected] => podcasty [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [page] => 1 [uri] => podcasty [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( [grupa] => 44 ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1679585674 ) )