Pożyczka przez internet bez zaświadczeń – czy to możliwe?
Zaciągnięcie kredytu nie jest trudne, gdy mamy stabilną sytuację zawodową – najlepiej umowę o pracę na czas nieokreślony. Praktycznie każdy bank jest skłonny udzielić takiej pożyczki od ręki. Oczywiście, jeżeli potencjalny kredytobiorca nie jest obciążony negatywną historią kredytową i nie widnieje w bazach dłużników. Wiele osób pracuje dziś jednak w oparciu o umowy cywilno-prawne. Nie ma wówczas możliwości dostarczenia bankowi zaświadczeń o dochodach. Co robić w takiej sytuacji? Czy istnieją firmy pożyczkowe, które udzielą wsparcia? Rozwiązaniem jest pożyczka bez udokumentowanych dochodów, dostępna wyłącznie w takich firmach.
Czym charakteryzuje się taka pożyczka? Otóż w przypadku pożyczki bez zaświadczeń – jak sama nazwa wskazuje – nie są potrzebne żadne zaświadczenia. Firmy pożyczkowe są niezwykle elastyczne i tolerancyjne wobec zdolności kredytowej klienta. Wszelkie formalności zredukowane są do minimum, a decyzja o udzieleniu pożyczki zapada zwykle w ciągu kilkunastu minut. Wszystko odbywa się online.
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania – jaki jest całkowity koszt pożyczki bez zaświadczeń?
Istotna dla każdego klienta jest z pewnością kwestia ostatecznej kwoty pożyczki oraz to, ile będzie wynosiła całkowita kwota pożyczki – mówi o tym parametr, jakim jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Można dokonać kalkulacji na reprezentatywnym przykładzie pożyczki długoterminowej. Dowiemy się wówczas, ile wyniesie całkowita kwota kredytu, a więc odsetki oraz wszelkie inne koszty. Warto nadmienić, że wśród klientów pokutuje nieprawdziwe przekonanie, jakoby pożyczki bez zaświadczeń czy też w ogóle pożyczki udzielane przez firmy pożyczkowe były dużo droższe. Nie jest to oczywiście prawdą. U pośrednika kredytów konsumenckich można natomiast sprawdzić, jakie jest maksymalne oprocentowanie pożyczki. Dane i informacje są dziś dostępne na wyciągnięcie ręki, natomiast warto rozważnie wybierać oferty pożyczki. Pomogą w tym kalkulatory kredytowe i rankingi kredytowe. Bardzo korzystnie wypadają oferty firm dla nowych klientów, którzy zaciągają pożyczkę po raz pierwszy. Krótko podsumowując – warto przeanalizować takie kwestie, jak: stopa oprocentowania pożyczki, oprocentowanie zmienne, płatność w formie miesięcznych rat równych, całkowity koszt kredytu (bez kredytowanych kosztów), ewentualna możliwość przesunięcia terminu spłaty pożyczki itp.
Jak złożyć wniosek o udzielenie pożyczki?
Wnioskowanie o kredyt konsumencki online nie jest niczym trudnym. Jak już wspomnieliśmy – cały proces odbywa się przez internet. Po wybraniu konkretnej firmy pożyczkowej i podjęciu decyzji o skorzystaniu z oferty należy przede wszystkim wejść na platformę internetową danej firmy. Warto wiedzieć, że niektóre firmy oferują także aplikacje mobilne, by jeszcze bardziej ułatwić szybkie zaciąganie pożyczek. Podstawą ubiegania się o pożyczkę jest wypełnienie wniosku oraz złożone oświadczenie o dochodach (bez konieczności przedstawiania potwierdzających je dokumentów). Podstawowym wymogiem jest konto bankowe w polskim banku, na które zostanie przelana pożyczka. Niekiedy konieczne jest potwierdzenie tożsamości. Najczęściej odbywa się to poprzez wykonanie przez klienta przelewu na określoną kwotę (np. 1 zł). Środki te zostają oczywiście zwrócone po pozytywnym zweryfikowaniu tożsamości.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY