Wydarzyło się coś ważnego?

Praskie Bajery już niebawem. Mniej odpadów, więcej vintage

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie popularyzujące Pragę wśród mieszkańców Warszawy i turystów odwiedzających stolicę oraz promujące kulturę vintage, a także ideę zero waste i less waste. 

Praskie Bajery to wydarzenie zrzeszające lokalne przedsięwzięcia na warszawskiej Nowej Pradze. Impreza obejmuje kwartał między ulicami: Targową, Szwedzką oraz Wileńską. Podczas weekendu z Praskimi Bajerami będzie można zakupić vintage dodatki do domu, zaopatrzyć się w ciekawą lekturę, dowiedzieć się ciekawostek o Pradze na spacerach z przewodnikami, zjeść coś smacznego, podziwiać sztukę praskich artystów lub zakupić vintage dresy.  

Zaangażowanie lokalnych przedsiębiorców, artystów, rzemieślników i mieszkańców sprawia, że wydarzenie ma charakter sąsiedzkiej imprezy w niespotykanym klimacie otwartości                                 i gościnności. Prawy brzeg Wisły w Warszawie jest magicznym miejscem, które zaprasza do odwiedzania praskich zakamarków, starych ulic oraz pięknych kamienic.  

W tym niesamowitym otoczeniu odnaleźć można mnóstwo antykwariatów, pracowni rzemieślniczych, ciekawych kawiarni czy restauracji, a także galerii, pracowni artystycznych, studiów tatuażu a nawet muzeów.  

W ramach wydarzenia będzie zorganizowana gra miejska z finałem w postaci loterii fantowej! Będzie można również zobaczyć wnętrze zabytkowego Pałacyku Konopackiego. Jednym słowem – dla każdego coś dobrego. Zapraszamy na Nową Pragę w weekend 11 – 12 maja 2024 12:00 – 18:00! 

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.