Specjalizacja kancelarii
Ważne jest, aby wybrać kancelarię prawną, która specjalizuje się w dziedzinie, która jest dla Ciebie ważna. W tym przypadku będzie to pomoc prawna przedsiębiorcom. Niektóre kancelarie specjalizują się w prawie pracy, podczas gdy inne w prawie handlowym. Dobrze jest więc zdecydować się na pomoc kogoś, kto dobrze zna obowiązujące przepisy dotyczące chociażby prawa handlowego, prawa spółek, prawa podatkowego itd. Ma się wtedy pewność, że losy firmy znajdują się w bezpiecznych rękach i w każdej sytuacji można liczyć na profesjonalne wsparcie. Idealną sytuacją jest, gdy wybrany prawnik ma doświadczenie w prowadzeniu spraw firm z konkretnie Twojej branży. Na pewno ułatwi to późniejszą współpracę.
Doświadczenie i renoma
Wybierając kancelarię prawną, warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie i renomę. Kancelaria, która działa na rynku od dłuższego czasu, zazwyczaj ma większe doświadczenie i może zapewnić Ci lepsze wsparcie. Sprawdź również opinie innych klientów i ich referencje. Te łatwo znaleźć np. w sieci. Tam też najłatwiej odnaleźć kancelarie współpracujące z przedsiębiorcami. Wystarczy do wyszukiwarki wpisać odpowiednie hasło oraz lokalizację, np. obsługa prawna firm Wrocław, by dotrzeć do wielu podmiotów świadczących tego typu usługi.
Zrozumienie potrzeb przedsiębiorcy
Dobra kancelaria prawna powinna zawsze działać w interesie klienta. Dlatego ważne jest, aby wybrać kancelarię, która zrozumie Twoje potrzeby i cele biznesowe. Kancelaria powinna być elastyczna i dostosowywać swoje usługi do Twoich wymagań. Te elementy łatwo jest wybadać podczas pierwszej, niezobowiązującej rozmowy z wybranym prawnikiem. Warto przy tym zachować po swojej strony pełną transparentność. Jeśli od razu przedstawi się swoje oczekiwania i wymagania, wówczas łatwiej będzie odnieść się do tego samemu pracownikowi kancelarii, a co za tym idzie, sprawniej przyjdzie podjąć decyzję każdej ze stron o ewentualnej współpracy.
Koszty i harmonogram pracy
Wybierając kancelarię prawną, warto zwrócić uwagę na koszty i harmonogram pracy. Przed podjęciem decyzji o wyborze kancelarii, warto zapytać o koszty i zasady rozliczeń. Kancelarie oferują różne modele rozliczeń – od opłat godzinowych po stałe miesięczne opłaty. Warto też zapytać o dostępność kancelarii i jej harmonogram pracy, aby upewnić się, że będzie dostępna wtedy, kiedy jej potrzebujesz.
Lokalizacja
Zaleca się podjąć współpracę z prawnikiem, który działa stosunkowo blisko siedziby firmy. Jeśli z jakiegoś powodu jest to niemożliwe, wówczas warto sprawdzić, czy dana kancelaria preferuje działanie w trybie zdalnym. Na samym początku warto też dopytać o formę kontaktu w czasie trwania współpracy. Czy np. kancelaria zgodzi się na cykliczne statusy telefoniczne, czy jednak wsparcie będzie tylko doraźne.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY