Przedszkola, bezpieczeństwo i działka za setki milionów. Dziś kolejna sesja Rady Miasta

fot. Marcin Kargol

Dziś o godzinie 10:00 rozpocznie się sesja Rady Miasta. W jej trakcie mają zostać poruszone tematy m.in bezpieczeństwa w mieście, sprzedaży jednej z najdroższych stołecznych nieruchomości oraz przyszłości warszawskich przedszkoli.

Jednym z najważniejszych punktów sesji będzie głosowanie nad Programem Bezpiecznej Nocy. To projekt, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa w miejscach, gdzie regularnie dochodzi do zakłóceń porządku.

Program zakłada m.in. montaż dodatkowych kamer monitoringu w punktach szczególnie narażonych na agresję i wandalizm, czy zwiększenie liczby patroli w okolicach sklepów sprzedających alkohol, zwłaszcza na osiedlach objętych nocną prohibicją.

Jeśli radni zaakceptują projekt, zmiany mogą zostać wprowadzone jeszcze w tym roku.

Działka na Woli za 300 mln złotych

W porządku obrad znalazła się również sprawa niezwykle cennej nieruchomości przy ul. Okopowej. Działka jest wyceniana na około 300 milionów złotych i budzi duże zainteresowanie inwestorów. Miasto rozważa jej sprzedaż, a na tym terenie mogłaby powstać nowa zabudowa mieszkaniowo-usługowa.

Radni zajmą się również tematem przedszkoli na Pradze-Południe oraz Bielanach. Część placówek ma zostać przekształcona, a inne – całkowicie zlikwidowane.

Decyzja wynika z kryzysu demograficznego, który dotyka całą Polskę, w tym także Warszawę. Malejąca liczba dzieci powoduje, że niektóre przedszkola stają się po prostu nierentowne. Początek obrad o godz. 10:00. Transmisję online sesji znajdziemy na kanale Youtube Rady m.st Warszawy.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.