Wydarzyło się coś ważnego?

Rowerowy maj 2024 – ostatni tydzień zapisów

W maju – i oby nie tylko – do szkół i przedszkoli najmłodsi będą dojeżdżać na rowerach. Trwa ostatni tydzień zapisów do siódmej edycji akcji Rowerowy Maj. W poprzednim roku udział w akcji wzięło ponad 100 tys. uczestników i uczestniczek.

Rowerowy Maj to akcja m. st. Warszawy mająca promować zrównoważoną mobilność, zdrowy tryb życia i ekologiczny styl życia wśród najmłodszych. Celem akcji jest zachęcenie dzieci do dojeżdżania do szkół i przedszkoli na rowerach, które w zamian otrzymują naklejki wymienialne na atrakcyjne nagrody. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 6 do 29 maja.

– Kampania ma promować zrównoważony transport, kształtować dobre nawyki komunikacyjne u starszych i młodszych dzieci. Chcemy, żeby zarówno młodzi ludzie, jak i ich rodzice zobaczyli, że do szkoły albo przedszkola szybko, przyjemnie i w dodatku zdrowo można dojechać na rowerze – tłumaczy Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Zgłoszenia do siódmej edycji trwają do piątku 9 lutego. Zaproszone są do niej wszystkie placówki publiczne jak i prywatne – wystarczy zgłosić się pod adresem mailowym rowerowymaj@zdm.waw.pl

Rekordowy maj 2023

Zeszłoroczna akcja była rekordowa – uczestniczyło w niej 100 tys. dzieci z 441 warszawskich placówek. Wszystkich przejazdów do szkoły lub przedszkola było 2,2 mln (każdy przynajmniej po pół kilometra). Oznacza to, że warszawskie dzieciaki wykręciły w zeszłym roku 1,1 mln km. To tak jakby okrążyły 28 razy ziemię.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.