Wydarzyło się coś ważnego?

Rozpoczęły się zapisy do Lata w Mieście [LINK DO ZAPISÓW]

fot. UM Warszawa, Dzielnica Wawer

Przez całe wakacje na dzieci i młodzież czeka sporo atrakcji w stolicy, od zajęć sportowych, przez zajęcia rekreacyjne, edukacyjne aż do tych artystycznych.

Rozpoczęły się zapisy do Lata w Mieście.

Będą prowadzone poprzez elektroniczny system zgłoszeń – mówi Jakub Leduchowski z wydziału prasowego Urzędu m.st. Warszawy.

Zapisy zakończą się 26 maja. Dwa dni później rodzice dowiedzą się, czy ich dziecko dostało się do Lata w Mieście. Koszt jednego dnia uczestnictwa to 50 złotych.

Akcja pokazuje, ze jak ktoś zostaje w Warszawie podczas wakacji to nie będzie się nudzić – dodaje Jakub Leduchowski.

Zapisy

Dzieci trzeba zapisać poprzez stronę: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie trzeba samodzielnie stworzyć hasło.

Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych) – informuje Urząd m.st. Warszawy.

Poźniej listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 28 maja 2024 r. o godzinie 16.00.

Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, nie podwyższyło opłaty dziennej, chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników – obowiązująca stawka to 50 zł dziennie w podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

Po zakwalifikowaniu się dziecka rodzice w dniach od 29 maja 2024 r. od godziny 8.00 do 11 czerwca 2024 r. do godziny 16.00, powinni złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Pierwsze zajęcia w ramach lata w mieście rozpoczną się 24 czerwca – a cała akcja trwać będzie do końca wakacji.

Wszelkie dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowej organizatorów.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.