Wydarzyło się coś ważnego?

Rusza kolejna edycja Millenium Docs Against Gravity

fot. Kinoteka.pl

Dziś wieczorem rozpoczyna się kolejna edycja największego polskiego festiwalu filmowego – festiwalu filmów dokumentalnych – Millenium Docs Against Gravity. Hasło tegorocznej edycji brzmi „W relacji ze światem”.

Na widzów Festiwalu czekają filmy m.in. w sekcji Niezapomniane historie kobiet, Japan story, czy W drodze do szczęścia. Będzie też konkurs główny i polski oraz filmy, które zwyciężyły na festiwalach Sundance i Berlinale.

Pokazujemy wszystkie formy, które maja zakorzenienie w rzeczywistości, podązamy za bohaterami, obserwujemy ich – o tym jakie filmy obejrzymy na Festiwalu opowiada Mateusz Góra, rzecznik prasowy festiwalu MDAG.

Na otwarcie Festiwalu zostanie pokazany film o pierwszej kobiecie, która stanęła na szczycie Mount Everest, polskiej himalaistce Wandzie Rutkiewicz pt. „Ostatnia wyprawa” w reżyserii Elizy Kubarskiej. W filmie znalazły się niepublikowane dotąd materiały, m.in. audiodziennik.

To jest opowieść o miękkiej stronie Wandy, była bezkompromisowa, często też negowano jej osiągnięcia – opowiada Mateusz Góra.

Festiwal odbędzie się w dniach 10 – 19 maja w kinach w siedmiu polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Łódź i Bydgoszcz) oraz później przenosi się do internetu, będzie go można zobaczyć do 3 czerwca na mdag.pl.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Festiwalu.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.