Stolica jest liderem działań dotyczących bezpieczeństwa w różnych obszarach

fot. Urząd m.st. Warszawy

Wciąż jest przygotowywana ustawa o ochronie ludności cywilnej, w konsultacjach bierze również udział prezydent Rafał Trzaskowski.

Zdaniem prezydenta Warszawy poprzedni rząd wzmacniał bezpieczeństwo w wymiarze militarnym, natomiast jeżeli chodzi o kwestie dotyczące obrony cywilnej, nic się tutaj nie działo.

Jego zdanie podziela również szef MSWiA Tomasz Siemoniak i dodaje, że takie miasto jak Warszawa będzie musiało przejąć część obowiązków od państwa.

Zakładamy dużą rolę samorządów – komentuje Tomasz Siemoniak.

W ramach szerszej współpracy miasto podpisało porozumienie z policją o zwiększeniu bezpieczeństwa. Dotyczy ono między innymi kontroli przewozów i licencji pasażerskich oraz pojazdów nauki jazdy.

Obecnie usługi przewozowe w Warszawie świadczy ponad 30 tysięcy kierowców. Miasto chce szerzej współpracować z policją i innymi służbami, aby zapewnić mieszkańcom jak najlepszą jakość przewozów.

Do sprawy odniósł się jeszcze minister MSWiA, który wspiera te działania.

Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy jest najważniejsze – dodaje Tomasz Siemoniak.

Od 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2024 r. stwierdzono ponad 800 nieprawidłowości. Najczęściej kierowcy nie mieli ważnych badań, posługiwali się fałszywymi prawami jazdy lub nie posiadali go wcale, nie mieli licencji.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.