Święto Wisły i inne wrześniowe atrakcje nad Wisłą. Co będzie się działo?

fot. Alicja Bendkowska

Z okazji Święta Wisły z plaży Rusałka, Płyty Desantu i Dworca Wodnego w pobliżu pomnika Syrenki w godz. 12:00-16:00 będą odpływać drewniane łodzie. Wieczorem zaś zaplanowano paradę, w której wezmą udział m.in. Chude Wojtki MPWiK. Po tym wydarzeniu warto zaś wybrać się na koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Dla fanów sportowych emocji miasto przygotowało też Wioślaną Masę Krytyczną, która wyruszy z plaży Saskiej o 10:30. Zapisać można się tutaj. 

Wisła jest sercem stolicy. Od lat mieszkańcy i turyści korzystają z rejsów wodnych, różnorodnych form rekreacji na rzece i nad rzeką, a także unikatowych na skalę Europy terenów Natura 2000. Zarówno bulwary, jak i plaże miejskie tętnią życiem i cieszą się coraz większą popularnością. Święto Wisły na stałe zagościło już we wrześniowym kalendarzu warszawskich wydarzeń. W tym roku, poza tradycyjną paradą łodzi, mieszkańcy będą mogli odbyć podróż w czasie – do dawnego nadwiślańskiego Urzecza. Zapraszam wszystkich warszawiaków i gości do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia – powiedziała dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy Magdalena Młochowska.

Święto Wisły 2022 program

Inne wrześniowe atrakcje nad Wisłą 

Atrakcji nie zabraknie również w kolejnych dniach września. We wszystkie weekendy tego miesiąca na nadwiślańskich plażach będzie można wypożyczyć leżaki, książki, sprzęt sportowy, a także zasięgnąć informacji o ofercie Dzielnicy Wisła u Warszawskiego Plażowego. Z kolei 17.09 w Dzień Sprzątania Świata w południe odbędzie się sprzątanie na plaży Poniatówka. 23 września w piątek będzie miało miejsce wspólne pożegnanie lata przy wielkim ognisku na plaży Saskiej. Nie zabraknie tam dożynkowych wianków, a także wyjątkowego koncertu. 

Od początku maja i jeszcze do końca października zapraszamy na rejsy Stołecznej Żeglugi Pasażerskiej na pokładach ponad 40 jednostek – tradycyjnych, drewnianych batów, szkut, pychówek, ale także bardziej współczesnych jednostek, jak katamarany czy motołódki. Rejsy są bezpłatne i realizowane jako jeden ze zwycięskich projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Przez cztery ostatnie miesiące skorzystało z nich ponad 2000 osób. Rejsy odbywają się przez 7 dni w tygodniu i o różnych porach dnia, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Rezerwacji można dokonać poprzez stronę rejsy.waw.pl – powiedział Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. warszawskiej Wisły.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.